Search
Close this search box.

IronKey D500S rozšiřuje ochranu mobilních dat o zabezpečení na armádní úrovni

Kingston uvádí na trh Best-in-Class šifrované USB flash disky Kingston IronKey D500S, s hardwarovým šifrováním na armádní úrovni pro zabezpečení tranzitu utajovaných dat.

D500S má certifikaci FIPS 140-3 Level 3 (čeká na schválení) s novými vylepšeními od institutu NIST, která pro vládní a vojenské použití vyžadují zabezpečené upgrady mikroprocesorů pro silnější zabezpečení a ochranu proti útokům. Sebetestování disku D500S při spuštění zajistí, že překročení teploty nebo napětí povedou k vypnutí disku. Disk je vybaven robustním zinkovým pouzdrem, které je vodotěsné, prachotěsné1, odolné vůči vibracím a nárazům dle armádních standardů, odolné proti promáčknutí a má speciální epoxidovou výplň, která chrání vnitřní součástky před fyzickými útoky.

Pro přístup k datům nabízí možnost použití více hesel s možností režimu komplexního hesla nebo přístupové fráze a umožňuje uživatelům převzít odpovědnost za svá data, což usnadňuje zapamatování hesla pro odemknutí s přísným zabezpečením. Správce může resetovat heslo uživatele a povolit jednorázové heslo k obnovení přístupu v případě, že uživatel zapomene heslo. Správce i uživatel můžou nastavit režim pouze pro čtení, který chrání jednotku před škodlivým softwarem na nedůvěryhodných systémech, a správce může také nastavit globální režim pouze pro čtení až do resetování. Aby se data nedostala do nepovolaných rukou, může správce zadat heslo Crypto-Erase, které zničí data a resetuje disk, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu v kompromitujících situacích.

D500S obsahuje funkce, které najdete v řadě IronKey, jako jsou 256bitové šifrování XTS-AES, ochrana před útoky BadUSB a Brute Force, digitálně podepsaný firmware, virtuální klávesnice pro ochranu před keyloggery a screenloggery. Disk D500S jako první na trhu obsahuje možnost Dual Hidden Partition, kdy může správce vytvořit dva zabezpečené oddíly vlastní velikosti pro správce i uživatele, což umožňuje vytvoření skrytého úložiště souborů, které lze podle potřeby použít k poskytování souborů pro uživatelský oddíl. Při používání nedůvěryhodných systémů nebo sdílení disku udržují skrytá úložiště souborů data v bezpečí a neviditelná, pokud se k nim nepřistupuje řádným způsobem.

Disk D500S nabízí mnoho možností personalizace, vyhovuje požadavkům TAA/CMMC a je vyrobený v USA. K dispozici jsou rychlé dvoukanálové disky s kapacitou až 512 GB, na které se vztahuje pětiletá záruka a bezplatná technická podpora. Dostupný je také model Managed (D500SM) , který vyžaduje službu správcovské konzole.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS