Přeskočit na obsah

Italská IT firma postaví datové centrum v římském dole na Sardinii

Italská IT firma staví datové centrum v římském dole na ostrově Sardinie. Dauvea se sídlem v Cagliari přeměňuje důl na ostrově Sant’Antioco na nové datové centrum v projektu, kterému říká „Digital Metalla“ nebo Digital Mine.

Sardinia Post uvádí, že společnost tento měsíc začne s projektem. Společnost zatím nesdílela specifikace, ale uvedla, že zařízení bude „energeticky úsporné zelené datové centrum“.

“V norském Oslu udělali datové centrum z muničního skladu,” řekl Salvatore Pulvirenti, zakladatel a MD společnosti Dauvea. “Nemáme žádné další zprávy o takových vizionářských projektech. Ale tato práce pro nás v první řadě znamená dát nový život územím z udržitelného hlediska, vytvářet pracovní místa, poskytovat řešení nových trendů v digitálním světě, inovovat doopravdy, pomocí tohoto. To je naše poslání.“

Společnost Dauvea, založená v roce 2017, poskytuje řadu IT služeb, kybernetickou bezpečnost a cloudové služby. Pulvirenti dříve působil jako CIO v italském telco obrovi Tiscali a zastával pozice v Telecom Italia a sardinské výzkumné organizaci CRS4.

Metalla je název archeologického naleziště, které se nachází ve starověkém fénickém městě Sulci (nebo Sulcis), severně od malého ostrova jihozápadně od hlavního ostrova Sardinie. V této oblasti se po tisíce let těžilo olovo, stříbro, zinek, uhlí a další nerosty a doly v této oblasti se začaly zavírat až v 90. letech minulého století. Tato oblast byla dříve předložena ke zvážení jako místo světového dědictví UNESCO.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Ubisoft Forward se blíží

Kromě teplého počasí se léto vyznačuje také konferencemi vydavatelů her. Ubisoft nám brzy ukáže své připravované hry. Ubisoft Forward přichází Podle traileru, který si můžete

Číst dále »
Generated by Feedzy