Search
Close this search box.

Jak vytvořit chytrý deštný prales

NTT a ClimateForce spolupracují na vytvoření něčeho, o čem tvrdí, že je prvním inteligentním deštným pralesem na světě pomocí technologie platformy Smart Management společnosti NTT.

Cílem iniciativy je regenerovat část australského deštného pralesa Daintree a vytvořit udržitelné a nákladově efektivní modely pro úsilí o obnovu životního prostředí po celém světě.

Škálovatelná a udržitelná řešení

ClimateForce je australská charitativní organizace, která se snaží urychlit škálovatelná a udržitelná řešení pro organizace a každodenní život. Jeho cílem je regenerovat část australského deštného pralesa Daintree, který byl před desítkami let zničen kvůli zemědělství. Země, která sousedí s Velkým bariérovým útesem, je od té doby zamořena invazními druhy rostlin.

Sponzorství NTT pomůže podpořit úsilí o regeneraci pomocí technologie a analýzy chytré platformy pro správu (SMP), zatímco NTT Data, globální lídr v oblasti digitálního obchodu a IT služeb, poskytuje provozní a fundraisingovou podporu.

NTT Data pomůže ClimateForce využít umělou inteligenci (AI), shromažďování a analýzu dat a také prediktivní analytiku k posouzení různých technik organického zalesňování. Kromě poskytování provozní podpory iniciativě NTT Data také přispívá finančními prostředky na pomoc společnosti ClimateForce při nákupu a ochraně regenerované půdy.

„ClimateForce je zkušební půdou pro technologie, které chrání biologickou rozmanitost a pomáhají zmírňovat změnu klimatu,“ řekl Barney Swan, generální ředitel a spoluzakladatel ClimateForce.

„Štědrá podpora ze strany NTT a NTT Data nám pomůže rychle rozšířit naši iniciativu v Daintree a urychlit náš cíl vývoje replikovatelných modelů, které regenerují ekosystémy, chrání biologickou rozmanitost a podporují odolné místní ekonomiky v jiných lokalitách.“

„NTT Data se setkal s Barneym prostřednictvím našeho sponzorství expedice Undaunted: South Pole 2023 jeho otce, která obhajovala udržitelné postupy a dlouhodobou ochranu Antarktidy,“ řekl Bob Pryor, generální ředitel NTT Data Services. „Jsme nadšeni, že můžeme rozšířit tento vztah a pomoci společnosti ClimateForce s jejím posláním v tropech, což dokonale odpovídá naší vlastní vizi realizace udržitelné budoucnosti.“

ClimateForce sídlí v oblasti světového dědictví Wet Tropics v Queenslandu v Austrálii. Tým se angažuje na místní, národní i mezinárodní úrovni, aby propojil podniky s produktivními a ziskovými uhlíkově neutrálními modely.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: Pixabay

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS