Search
Close this search box.

Japoncům se nelíbí AC Shadows a žádají o jeho zrušení

Oznámení nové hry Assassin’s Creed Shadows od studia Ubisoft nebylo přijato s nadšením, jak bylo očekáváno, ale spíše s vlnou kritiky. Nejvíce nespokojení jsou především hráči z Japonska, z nichž jeden dokonce založil petici za její zrušení.

Japoncům se nelíbí AC Shadows a žádají o jeho zrušení. Jejich petice má už přes 40 tisíc podpisů

Assassins Creed byla kdysi velká značka francouzského studia Ubisoft, jenž nasbírala milióny fanoušků po celém světě. Dnes se bohužel tato série s každým novým dílem potýká s klesajícím zájmem fanoušků a nevypadá to, že by měla brzy zažít svůj skvělý comeback. Nadcházející díl s názvem Shadows se zdá, že narazil spíše na vlnu kritiky než podpory.

Nejvíce kritiky však přichází ze strany japonských hráčů, kteří nesouhlasí s tím, jak je zpracována jejich kultura v tomto novém díle. Situace eskalovala natolik, že jeden z hráčů dokonce založil petici za zrušení tohoto dílu. Co tedy japonským hráčům na hře vadí?

Nejde o rasismus, jen nechceme překrucovat historii

Hlavní důvod, proč vlastně petice vznikla, je postava Yasuke, s níž se ve hře setkáme. Možná by se mohlo zdát, že negativní postoje souvisí s barvou jeho kůže, ale opak je pravdou. Zakladateli petice, Šimicu Torovi (a podobně jako většině ostatních Japonců), nevadí barva kůže této hlavní postavy, ale způsob, jakým vývojáři tuto postavu prezentují. Vadí mu, že i přesto, že Ubisoft Quebec tvrdí, že se opírají o historická fakta, hra působí spíše jako fikce.

„První Evropan, který získal titul samuraje, William Adams (Miura Anjin), byl ve skutečnosti praporečník ve službách Iejasua Tokugawy,“ píše Toru a upozorňuje, že Ubisoft nepochopil pravou povahu a roli samurajů jako služebníků šlechty. „To je vážná urážka japonské kultury a může být chápáno i jako rasismus vůči obyvatelům Asie,“ dodává Toru. S pomocí petice chce dosáhnout zastavení vývoje hry a nutit vývojáře, aby přistoupili k poctivému sběru historických informací, které by vyjadřovaly respekt k japonské historii a kultuře.

Obrázek: ubisoft.com

Příspěvek z superparmeni.eu

Zdroj: Gamers Generation 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS