Přeskočit na obsah

Jednovlnný energetický projekt pro připojení izraelské sítě

Po připojení bude EWP-EDF One Project poprvé v historii země představovat, že elektřina vyrobená silou vln bude přenášena do izraelské národní elektrické sítě.

Izraelský úřad pro elektřinu (IEA) stanovil oficiální výkupní tarif (Fit) pro pilotní projekt vlnové energie Eco Wave Power Global (EWP-EDF One Project) v přístavu Jaffa v Tel Avivu.

Po zavedení Fit zahájila Israeli Electric Company (IEC) operace k oficiálnímu připojení projektu EWP-EDF One wave energy k izraelské energetické síti.

Síla vln

Po připojení bude EWP-EDF One Project poprvé v historii země elektřina vyrobená silou vln přenášena do izraelské národní elektrické sítě.

Projekt EWP-EDF One je realizován ve spolupráci a spolufinancováním EDF Renewables IL a izraelským ministerstvem energetiky, které, jak uvádí společnost, uznalo technologii Eco Wave Power jako „průkopnickou technologii“.

„Oficiální zahájení připojení k síti pro náš EWP-EDF One Project je okamžik, na který jsme čekali, protože představuje důležitý milník pro naši společnost a naši zemi,“ řekla Inna Braverman, zakladatelka a generální ředitelka Eco Wave Power.

“Eco Wave Power je odhodlána provést pozitivní změnu ve světě a nemůžeme se dočkat, až zapneme vypínač v projektu EWP-EDF One v přístavu Jaffa.”

V červenci 2022 společnost Eco Wave Power oznámila, že zahájila zkušební provoz v reálných podmínkách na projektu EWP-EDF One, aby prověřila fungování mechanických a hydraulických subsystémů projektu. Plováky byly poprvé spuštěny do vody a úspěšné testování posunulo Eco Wave Power o krok blíže k plnému provozu elektrárny.

Kromě toho společnost Eco Wave Power brzy zahájí instalaci své technologie vlnové energie na svém prvním místě v USA v AltaSea v přístavu Los Angeles. Kromě toho společnost drží koncesní smlouvy na komerční instalace ve Španělsku, Portugalsku a dalších lokalitách.

Eco Wave Power je společnost zabývající se technologií pro energii z vln na pevnině, která vyvinula patentovanou, chytrou a nákladově efektivní technologii pro přeměnu oceánských a mořských vln na zelenou elektřinu. Společnost Eco Wave Power uvedla, že jejím posláním je pomáhat v boji proti změně klimatu tím, že umožňuje komerční výrobu energie z oceánských a mořských vln.

Společnost má koncesní smlouvy na komerční instalace v Evropě a má celkový objem projektů 327,7 MW.

Společnost Eco Wave Power získala finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj, Innovate UK a rámcového programu Evropské komise Horizont 2020. Společnost také obdržela ocenění Global Climate Action Award od Organizace spojených národů.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy