Search
Close this search box.

Jio již po celé Indii nasadilo více než 115 000 5G umístění

Indický operátor Reliance Jio Infocomm nasadil více než 115 000 míst s více než 690 000 5G buňkami po celé Indii, uvedla společnost ve svém prohlášení o zisku.

Jio uvedl, že nasazená infrastruktura umožnila společnosti poskytovat pokrytí 5G ve více než 90 % indických měst.

Telekomunikační operátor se nyní snaží dokončit zavádění 5G před svým dřívějším cílem prosincem 2023.

Reliance Jio Infocomm od října 2022 rychle rozšiřuje svou 5G síť pomocí architektury Standalone (SA). Telekomunikační společnost již nasadila svou 5G službu v 6 258 městech ve 36 státech Indie, uvádí web operátora.

Společnost Reliance Jio si již dříve zajistila kombinaci bezdrátového spektra pro 5G v pásmech 700 MHz, 3,5 GHz a 26 GHz. Jio je jediný indický operátor s nízkopásmovým spektrem 700 MHz.

Podle nedávné tiskové zprávy se očekávalo, že společnost Reliance Jio Infocomm podepíše smlouvu v hodnotě přibližně 1,7 miliardy dolarů s finským dodavatelem Nokia na akvizici síťového zařízení 5G.

Tato nová smlouva o 5G bude podle zprávy doplňkem k dohodě o 5G v hodnotě 2,1 miliardy dolarů se švédským dodavatelem Ericsson.

Zpráva také uvádí, že HSBC, JP Morgan a Citigroup patří mezi několik globálních bank, které podporují Reliance Jio Infocomm při financování těchto obchodů s 5G zařízeními s Nokia a Ericsson prostřednictvím syndikovaných offshore úvěrů.

Také evropská exportní úvěrová agentura Finnvera bude vydávat požadované záruky globálním věřitelům za poskytnutí offshore úvěrů společnosti Jio, dodala zpráva.

Mezitím konkurenční operátor Bharti Airtel již nasadil 5G v tisících měst po celé Indii. Airtel se pro zavádění 5G rozhodl pro technologii Non-Standalone (NSA).

Vodafone Idea nedávno potvrdil „pokročilé rozhovory“ s řadou prodejců s cílem definovat svou konečnou strategii pro nasazení 5G v Indii. Ve výroční zprávě operátora telekomunikační společnost také uvedla, že dokončila testování zařízení všech hlavních výrobců OEM na své nadcházející mobilní širokopásmové síti 5G. Společnost se spojila s různými výrobci OEM, aby otestovala kompatibilitu dostupných 5G telefonů v 5G clusterech ve městech Dillí a Pune.

Vodafone již dříve uvedl, že vyjednává o půjčkách s místními bankami, aby zajistil potřebné prostředky na spuštění 5G.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS