Přeskočit na obsah

JPMorgan používá blockchain pro 24/7 dolarové převody s indickými bankami

Globální společnost poskytující finanční služby JPMorgan pokračuje ve zkoumání výhod blockchainu a nasazuje tuto technologii k odstranění některých omezení tradičních financí.

Bankovní gigant navázal partnerství se šesti velkými indickými bankami, aby představili platformu založenou na blockchainu umožňující mezibankovní vypořádání transakcí v amerických dolarech.

Mezi zúčastněné banky patří HDFC Bank, ICICI Bank, Axis Bank, Yes Bank, IndusInd Bank a vlastní bankovní jednotka JPMorgan v Gujarat International Finance Tec-City nebo GIFT City.

Blockchainový projekt má za cíl rozšířit kapacitu stávajícího systému vypořádání, řekl Kaustubh Kulkarni, senior country officer v JPMorgan. Podle výkonného ředitele platforma umožní bankám zpracovávat okamžité transakce 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Při současném systému mezibankovního vypořádání mohou transakce trvat až několik hodin. Kromě toho není vypořádání k dispozici o sobotách, nedělích nebo svátcích. Pilot blockchainu společnosti JPMorgan tuto bariéru odstraní, tvrdil Kulkarni a uvedl:

„Díky technologii blockchainu k usnadnění transakcí na 24×7 bázi je zpracování okamžité a umožňuje bankám GIFT City podporovat jejich vlastní časové pásmo a provozní dobu.“

Iniciativa si také klade za cíl pomoci Novému Dillí umístit GIFT City jako alternativní obchodní centrum k Singapuru a Dubaji, uvádí zpráva.

Pilotní projekt bude spuštěn pomocí blockchainové platformy společnosti JPMorgan Onyx po schválení Mezinárodním úřadem pro finanční služby.

Jak již bylo dříve oznámeno, JPMorgan spustila svou platformu založenou na blockchainu Onyx v roce 2020 s cílem zlepšit kvalitu velkoobchodních platebních transakcí. Banka údajně zpracovala téměř 700 miliard USD v krátkodobých úvěrových transakcích prostřednictvím Onyx od dubna 2023.

Zdroj: cointelegraph.com

Zdroj: ICT NETWORK NEWS