Přeskočit na obsah

Kabel AEC-2/Havfrue společnosti Aqua Comms se dostává do Irska

Podmořský kabel AEC-2 (America Europe Connect-2) společnosti Aqua Comms přistál v Mayo v Irsku.

Kabel, který byl zahájen v roce 2020, je po AEC-1 druhým transatlantickým podmořským kabelovým systémem Aqua Comms a spojuje USA s Dánskem.

Jeho přistání v Irsku potvrdil generální ředitel společnosti Aqua Comms Nigel Bayliff v příspěvku na LinkedInu.

Je to první nový podmořský systém, který za dvacet let přímo spojuje Severní Ameriku s Dánskem a severským regionem, a začíná na NJFX, kabelové přistávací stanici neutrální na nosiči a kolokačním zařízení Tier 3 v New Jersey, které poskytuje možnost obejít New York City.

Nový kabel AEC-2 spojuje přímo s Dánskem a nabízí naprostou různorodost od tradičních přistávacích bodů ve Spojeném království. Kabelový systém AEC-2 poskytuje nejnovější technologii a nabízí služby vlnových délek 10G, 100G a 400G.

Kabel také pojmenovaný Havfrue (norsky „mořská panna“) je financován partnerstvím mezi Googlem a Facebookem, s investory včetně Aqua Comms a Bulk Infrastructure.

Bayliff také odhalil, že kabel AEC-3, který spojí Boston v USA a Slough ve Spojeném království, bude brzy dokončen. Je to třetí transatlantický podmořský kabel společnosti a bude nabízet vlnové délky 10 GB, 100 GB a 400 GB a očekává se, že bude spuštěn příští rok.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS