Search
Close this search box.

Kanada schválila místní pásmo 3900–3980 MHz pro soukromé 5G od roku 2024

Kanadská vláda oznámila, že udělí licenci na 80 MHz středopásmového spektra na 3900–3980 MHz pro místní sdílené a soukromé sítě 5G. Navrhla také uvolnit části pásem mmWave na 26 GHz, 28 GHz a 38 GHz pro místní použití podniky a jinými netradičními uživateli. Vláda uvedla, že od roku 2024 zavede automatizovaný licenční systém.

Oddělení inovací, vědy a hospodářského rozvoje Kanady (ISED), které má na starosti nový licenční rámec, uvedlo, že chce „pomoci menším uživatelům s přístupem ke spektru 5G ve velmi lokalizovaných oblastech“. Zemědělství, těžba, výroba, zdravotnictví, veřejná bezpečnost a doprava byly uvedeny jako kandidátská odvětví pro zřízení soukromých a kampusových 5G sítí s místním spektrem.

Sdílené pásmo budou využívat i menší poskytovatelé internetových služeb a venkovské a odlehlé komunity. Tento krok následuje po konzultaci v srpnu 2022, včetně: Amazon, Asociace výrobců zařízení, Bell, Celona, Electricity Canada, Federated Wireless, Meta, Mining Association of Canada, Motorola Solutions, NTT, Qualcomm, Railway Association of Canada, Rogers Communications , TELUS a Viasat, mezi mnoha dalšími.

ISED uvedlo: „Očekává se, že 5G dramaticky změní telekomunikační prostředí… Nové technologie [budou]… podporovat vytváření a rozšiřování bezdrátových aplikací v průmyslových vertikálách… Protože se potřeby těchto uživatelů neustále vyvíjejí, usnadní přístup ke spektru flexibilním způsobem, podpoří vznik nových a převratných obchodních modelů a podpoří pokračující investice do 5G sítí.”

Nekonkurenční místní licenční rámec (NCL) podnítí Průmysl 4.0 v Kanadě, přičemž soukromé 5G bude umístěno jako odrazový můstek pro průmyslové inovace a ekonomický růst. „Očekává se, že zpřístupnění těchto pásem spektra prostřednictvím licenčního rámce NCL podpoří vytváření a rozšiřování nových služeb a aplikací v průmyslových vertikálách. Tato odvětví mohou těžit ze specializovaného využití, jako jsou privátní sítě, které umožňují širokou škálu automatizovaných, robotických a vzdálených operací pro monitorování v reálném čase, dispečink a nouzová upozornění.“

„Soukromé sítě také pravděpodobně poskytnou operátorům flexibilitu, aby mohli uspokojit jejich specifické potřeby v oblasti konektivity a pokrytí a spravovat své vlastní sítě tak, aby umožňovaly kvalitu služeb, jak uznají za vhodné. Dále se očekává, že licencování NCL bude podporovat soukromé širokopásmové sítě v podnikových areálech, jako jsou univerzity, stadiony a nákupní centra. Zaměřením se na přístupy, které činí spektrum snadno dostupným v lokalizovaných oblastech a které usnadňují nasazení v různých sektorech ekonomiky, budou mít kanadští spotřebitelé prospěch ze zvýšených investic a inovací, ke kterým dochází.“

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS