Přeskočit na obsah

Když v těle chybí hořčík

Hořčík patří k nejdůležitějším prvkům v našem těle. Ovlivňuje činnost našich svalů, zlepšuje činnost nervové soustavy a podporuje paměť. Pomáhá předcházet únavě a vyčerpání, posiluje kosti a zuby, reguluje hladinu cukru v krvi, činnost štítné žlázy a podílí se na udržení správné hladiny cholesterolu. Doporučená denní dávka pro ženy je 310 mg, pro muže 400 mg.

Hladinu hořčíku v krvi snižuje stres, nedostatek spánku, alkohol a některé léky, jako jsou léky na ledviny, střevní potíže, antikoncepce nebo antibiotika. Hořčík si tělo neumí vyrobit samo, a tak jej musíme organismu dodávat.

Když vám chybí hořčík:

Jste podráždění, náladoví nebo dokonce depresivní
Nemůžete usnout nebo spíte špatně
Jste citliví na změny počasí
Máte arytmii
Nadměrně se potíte
Bolí vás často hlava nebo trpíte migrénami
Křeče vašeho těla

Našli jste u sebe více než dva z těchto příznaků? Pak tělu dodejte potraviny bohaté na obsah hořčíku a nebo doplňte hořčík kvalitním doplňkem stravy. Najdete ho v mnoha druzích zeleniny, zejména v tmavé listové jako špenátu, banánech, ananasu, avokádu, hořké čokoládě. ořeších jako mandle, kešu nebo v dýňových semínkách, v celozrnném pečivu a sójových bobech. Z živočišných zdrojů jsou vhodné mléčné výrobky, ryby a drůbež. Dále například v bulguru, ovesných vločkách, sušených meruňkách.

Jana Efmertová

Zdroj: Zdraví-lidé.cz

Generated by Feedzy