Přeskočit na obsah

Komerční hyperloop se v Itálii posouvá o krok blíže

Dopravní a technologická společnost HyperloopTT vytváří v Itálii společný podnik, který by mohl vést k výstavbě prvního komerčního systému hyperloop na světě.

Spolupracuje s italskými průmyslovými společnostmi Webuild a Leonardo na studii proveditelnosti prototypu provozujícího hyperloop s názvem Hyper Transfer pro přepravu nákladu a cestujících.

Komerční hyperloop systém

HyperloopTT uvádí, že Hyper Transfer bude mít za cíl být světově prvním operačním komerčním hyperloop systémem spojujícím úsek mezi Benátkami-Mestre a Padovou v Itálii.

V červnu 2023 vyhrálo konsorcium Hyper Builders úspěšnou nabídkou ve výběrovém řízení vypsaném italským regionálním provozovatelem dálnic Venetian Motorway Concession (CAV), který požaduje prototyp hyperloopu na úseku mezi Benátkami-Mestre a Padovou.

Smlouvu na studii proveditelnosti podepsaly CAV a Webuild, vedoucí projektu, čímž byl projekt oficiálně zahájen. Po první fázi, výběrovém řízení, zahrnuje další dvě fáze: fázi podrobného návrhu a inženýrství a následnou konečnou fázi výstavby, testování a certifikace.

„Toto je okamžik, na kterém HyperloopTT pracuje od roku 2013,“ řekl Andrés de León, generální ředitel HyperloopTT. „Děkujeme italské vládě, regionu Veneto a CAV za jejich vizi a závazek k udržitelným inovacím. Navázali jsme partnerství s některými z nejlepších strojírenských a dopravních společností na světě, všechny s hlubokými kořeny v regionu. Těšíme se, že tento první z mnoha hyperloop systémů přineseme světu.“

Projekt s názvem Hyper Transfer si klade za cíl snížit hustou dopravu, zkrátit tradiční přepravní časy a spotřebu energie, zlepšit bezpečnost silničního provozu a zlepšit propojení mezi dopravními systémy a chytrými městy v dané oblasti. Systém pak bude rozšiřitelný a plně propojí města Benátky (Mestre) a Padova.

Webuild je největší italská skupina inženýrů a generálních dodavatelů a globální hráč ve stavebním sektoru, spolu s Leonardo je jednou z největších světových nadnárodních společností specializujících se na letectví, obranu a bezpečnost. Hyper Builders také zahrnuje Rina, společnost, která buduje podniky v oblasti dopravy a infrastruktury, a Hyperloop Italia, držitele licence HyperloopTT v Itálii.

„Itálie byla vždy kolébkou kreativity, inovací a pokroku, od uměleckého lesku renesance až po inženýrskou zdatnost jejich vysokorychlostních vlaků,“ řekl Andrea La Mendola, provozní ředitel HyperloopTT.

„Dnes stojíme na úsvitu nové éry, připraveni znovu definovat mobilitu pomocí projektu Hyper Transfer. Tento systém hyperloop není jen o propojení Benátek a Padovy v rekordním čase; je důkazem neochvějného ducha inovací Itálie a jejího závazku k udržitelné a efektivní dopravě.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: HyperloopTT

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS