Search
Close this search box.

Konference SpeedCHAIN International 2023

Sedmnáctý ročník mezinárodní logistické konference SpeedCHAIN International je dnes už minulostí. Přinesl hned celou řadu nej, od rekordního počtu účastníků, přes množství zahraničních odborníků, pestrost zastoupení jednotlivých evropských zemí, množství expertů vystupujících v panelových diskuzí až po celkový počet partnerů a sponzorů této unikátní platformy určené zejména pro logistické profesionály napříč celým dodavatelským řetězcem.

Pozornosti neuniklo žádné z aktuálních témat současného světa, klíčovou roli však v průběhu obou dvou konferenčních dní sehrála ta, jež přímo či zprostředkovaně spadají do oblasti politiky ESG, případně tematicky problematiku udržitelnosti podnikání nejen v logistice dále rozvíjejí. Formou samostatných přednášek i moderovaných panelových diskuzí tak byla diskuze zaměřena na oblasti související s budováním udržitelné infrastruktury, personálním řízením, automatizací a digitalizací, sledováním emisních dopadů na životní prostředí, důsledky přechodu na nízko a bezemisní paliva a na celkovou změnou myšlení lidí.

Výjimečný podobně jako samotný odborný program byl i networkingový rozměr této výjimečné události. Neopakovatelná atmosféra historických prostor Břevnovského kláštera spolu se všemi venkovními prostorami vytvořila důstojnou kulisu pro setkávání odborníků napříč jednotlivými obory lidské činnosti, národnostmi i odbornou expertízou. Prostředí navíc příjemně doplnilo kulinářské umění kulinářských mistrů společnosti InCatering, prvotřídní víno z čejkovického vinařství Pastorek, živá hudební produkce i laskavá moderace Adély Gondíkové.

Druhý konferenční den nabídl moderovanou exkurzi do školícího centra společnosti VOLVO Trucks v Klíčanech u Prahy. Pro všechny účastníky tam byl připraven nejen ucelený blok přednášek věnovaných jednotlivým aspektům transformace tradičních dopravních flotil, ale i možnost řídit plně elektrický tahač VOLVO FH Electric.

Skvělá příležitost dozvědět se více o aktuálním dění v oboru, o nových trendech, které budou významně ovlivňovat naši práci i životy v letech nadcházejících, ale i k setkání s mnoha známými, stejně jako vytváření nových osobních i profesních vazeb. To vše byl letošní SpeedCHAIN. Dalším postupným cílem tak teď je naplno rozeběhnout přípravy ročníku dalšího, který se odehraje v termínu 18. září 2024 – tradičně zase v prostorách pražského Břevnovského kláštera.

Zdroj: B2B NETWORK NEWS