Search
Close this search box.

Konsorcium vybuduje inteligentní dopravní platformu v Abu Dhabi

Abu Dhabi Integrated Transport Center (ITC) udělilo konsorciu zakázku na návrh, výstavbu a údržbu první multimodální inteligentní dopravní centrální platformy (ITCP) v Abu Dhabi.

Urban Solutions, vedoucí konsorcia, dceřiná společnost ST Engineering, bude kromě odpovědnosti za systémovou integraci a celkové řízení projektu navrhovat a budovat ITCP. Mezitím partner konsorcia Injazat Data Systems (Injazat) poskytne IT a bezpečnostní infrastrukturu a systémová rozhraní. Předpokládaný termín dokončení projektu je rok 2027.

Multimodální dopravní strategie

Jako první multimodální platforma pro inteligentní řízení dopravy v Abu Dhabi bude ITCP integrovat různé subsystémy a zdroje dat do centralizované platformy, což hlavnímu městu umožní implementovat efektivní multimodální dopravní strategie prostřednictvím automatizovaných plánů odezvy.

ITCP využije schopnosti umělé inteligence k umožnění monitorování silničního provozu a zjišťování incidentů v reálném čase, automatizované šíření dopravních informací a také schopnosti předvídání dopravních zácp, což umožňuje zkrácení doby odezvy na incidenty a lepší tok provozu. Počínaje řízením silniční dopravy je ITCP navrženo tak, aby se časem připojilo k dalším druhům dopravy včetně železničních sítí a dalších.

„Centrální platforma inteligentní dopravy je připravena zlepšit cestování po silnici v Abu Dhabi, umožnit dopravním orgánům zviditelnění a správu dopravní sítě a také efektivní a bezproblémové cestování do zaměstnání. Zabezpečení tohoto projektu odráží důvěru odvětví v naše pokročilé schopnosti správy dopravní sítě,“ řekl Chew Men Leong, prezident Urban Solutions ve společnosti ST Engineering.

„ITCP bude základním kamenem vize udržitelného dopravního systému světové třídy v Abu Dhabi a těšíme se na partnerství s Abu Dhabi ITC, abychom podpořili jeho úspěch.“

Podle Abu Dhabi je ITCP ústředním bodem strategie řízení dopravní mobility do roku 2030, jejímž cílem je zlepšit systém veřejné dopravy v emirátu, řídit růst dopravy a snížit dopravní zácpy, aby se vyrovnaly s požadavky předpokládaného růstu populace.

ST Engineering Urban Solutions tvrdí, že má za sebou desetileté zkušenosti s implementací projektů řízení městské dopravy ve Spojených arabských emirátech, včetně systému iTraffic v Dubaji, systému řízení dopravy založeného na umělé inteligenci, který monitoruje a spravuje městské silniční sítě.

Kromě inteligentních systémů řízení dopravy poskytuje ST Engineering Urban Solutions další pokročilá řešení silniční dopravy včetně inteligentních digitálních křižovatek, správy vozového parku, elektronického mýtného a řešení zpoplatnění kongescí. K dnešnímu dni dodala 200 silničních projektů ve více než 40 městech po celém světě, včetně přibližně 60 projektů inteligentních dopravních systémů.

Injazat hraje klíčovou roli při podpoře organizací v celé řadě sektorů včetně zdravotnictví, chytrých měst, energetiky, bankovnictví a mobility v SAE a Saúdské Arábii.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS