Search
Close this search box.

Královéhradecký kraj v číslech

Královéhradecký kraj v číslech

Informace o růstu komunikace na sociálních sítích jsme vám již přiblížili několikrát. Tentokrát bychom vám chtěli ukázat pohled zblízka. Monitoring od společnosti Toxin dokládá, jak se v letošním roce vyvíjí komunikace v Královéhradeckém kraji.

Graf nám ukazuje, že i když je Královéhradecký kraj v porovnání s okolními kraji v komunikaci na bramborové pozici, v médiích se vyskytuje poměrně často. Vzhledem ke geografickému rozložení kraje je pochopitelné, že nejvíce jsou zapojena média regionální.

V únoru letošního roku byla sledovanost z celkového pohledu největší, a to z pochopitelného důvodu, kdy v rámci protiepidemických opatření na Trutnovsku začalo omezení pohybu mezi okresy. Bez ohledu na Covid-19 a s ním spojená témata, kraj v tomto měsíci řešil i jiné závažné problémy, ke kterým se vyjadřují nejen zastupitelé, ale i různé spolky nebo samotní občané. Radní Královéhradeckého kraje ve spolupráci s ministerstvy, zástupci obcí a neziskových organizací museli řešit neustávající problémy s přibývajícími útoky vlků na hospodářská zvířata, zejména na Broumovsku.

„S přibývajícími útoky se názory na řešení problémů s vlky stále více vyhraňují. Jedni chtějí vlka rovnou vystřílet, jejich oponenti vidí řešení pouze na straně chovatelů – ve stavbě plotů, změně systému chovu a rychlém vyplácení kompenzací státem. V komisi se sejdou zemědělci, zástupci ochranářů i státu, abychom se pokusili společně najít kompromis. Kraj se pokusí ujmout role mediátora, koordinátora a moderátora debat. Snahou bude zchladit emoce a vyhrocenou situaci převést na racionální základ. Nečekám zázraky ani shodu v řádu týdnů. Je třeba trpělivosti a konstruktivního přístupu všech dotčených stran. Musíme brát v úvahu i zkušenosti z jiných evropských zemí, zejména našich sousedů,“ dodal náměstek hejtmana Pavel Bělobrádek, odpovědný za oblast životního prostředí, zemědělství a vodohospodářství.

Dle monitoringu v měsíci dubnu, jak ukazuje i následující graf, se komunikace opět rozproudila, protože Královéhradecký kraj se rozhodl podpořit 23 významných kulturních akcí částkou 5,24 milionu korun. Akce patří k tradičním událostem regionu, a u obyvatel mají velmi kladnou odezvu.

„Řada organizátorů v loňském roce s napětím čekala, zda budou moci své projekty zrealizovat. U některých akcí se podařilo přesunout termín konání, jiné byly raději kvůli mimořádným opatřením o rok odloženy. Některé proběhly v improvizovaných podmínkách, a to díky tomu, že v kultuře působí kreativní lidé, kteří umějí improvizovat, jsou flexibilní a dokazují, že kultura stále žije, za což jim moc děkuji. Všichni však doufáme, že se život bude postupně vracet do normálu a akce se v letošním roce budou moci uskutečnit. Kultura nám moc chybí a v současném těžkém období potřebujeme naději. A tu nám organizátoři kulturních akcí dávají. Nevzdali to a akce připravují. Svoji podporu nevzdal ani Královéhradecký kraj a částka 5,24 milionu korun je za poslední roky největší,“ řekla náměstkyně hejtmana Martina Berdychová, odpovědná za oblast kultury.

 

Královéhradecký kraj v číslech graf

Systém Maximus společnosti Toxin nám rovněž nabízí srovnání médií nejen v počtu výstupů, ale i z dlouhodobého hlediska ve smyslu, jak si vedou jednotlivé média typy. Nikoho zřejmě již nepřekvapí, že internet a sociální sítě jednoznačně vedou, ale je zajímavé, že v době moderních technologií si tištěná média stále drží svůj okruh sledovatelů. Uvidíme, co nám do budoucna přinese technologie xFace – revoluční novinka v oblasti získávání informací s využitím umělé inteligence, která umožňuje detekci a identifikaci obličejů v pohybujícím se obrazu. Technologie i lidstvo se neustále vyvíjí, a tak se do budoucna máme na co těšit.

Autor: Jindřiška Palečková, TOXIN s.r.o.

Zdroj: ICT NETWORK NEWS