Search
Close this search box.

Larian Studios tvrdí, že Baldur’s Gate 3 je jejich poslední hrou této série

Larian Studios, tvůrce Baldur’s Gate 3, odhaluje, že neplánuje žádná další rozšíření ani pokračování této úspěšné hry. Studio se místo toho chystá vstoupit na nové tvůrčí cesty mimo svět Dungeons & Dragons.

Baldur’s Gate 3 posledním dílem této série

Baldur’s Gate 3 se po svém vydání v roce 2023 stalo jedním z nejlépe hodnocených a nejúspěšnějších RPG her, získávající ovace jak od kritiků, tak od hráčů. Mnozí jej dokonce prohlásili za jednu z nejlepších her v žánru RPG všech dob. Přesto však fanoušci, kteří vyhlíželi možná rozšíření nebo dokonce pokračování, budou muset smířit s tím, že Larian Studios, belgické vývojářské studio stojící za hrou, se rozhodlo tuto kapitolu uzavřít.

Swen Vincke, generální ředitel Larian Studios, při projevu na Game Developers Conference (GDC) oznámil, že studio již na Baldur’s Gate 3 neplánuje žádné další práce, včetně rozšíření nebo dalších dílů. Vincke zdůraznil, že studio má velké ambice, ale vytváření DLC nebo expanzí není to, co by Larian Studios chtělo dlouhodobě dělat. Vincke připustil, že studio se v minulosti pokusilo o několik takových projektů, ale ty vždy skončily neúspěchem.

Navíc, Larian Studios se rozhodlo odchýlit se od světa Dungeons & Dragons, což znamená, že jakékoli budoucí projekty související s Baldur’s Gate budou záviset na jiných vývojářích a na společnosti Wizards of the Coast, která vlastní práva na tento fantasy svět.

Obrázek: baldursgate3.game

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS