Přeskočit na obsah

Letiště ve Vancouveru používá lidar ke zlepšení spokojenosti cestujících

Mezinárodní letiště ve Vancouveru používá 3D lidar k analýze návštěvnosti a cest cestujících a ke zlepšení uživatelského „štěstí“.

3D lidarový senzor a pokročilé softwarové řešení pro vnímání, Q-Track, YVR, umožňuje letišti identifikovat, klasifikovat a sledovat osoby a objekty pro lepší provozní přehled.

Analýza front a počítání lidí

Před nasazením Quanergy společnost YVR využívala řadu kamerových a 3D stereoskopických senzorových řešení, která poskytovala analýzu front a počítání lidí v několika oblastech kolem letiště.

Letiště se však stále snažilo získat přesná data kvůli omezeným zorným polím a nepřesnému vnímání hloubky. To by v konečném důsledku způsobilo zkreslení obsazenosti nebo počtu front, což by velmi znesnadnilo provádění změn a nákladově efektivní nasazení systémů ve velkém měřítku.

YVR využívá získané poznatky ke splnění řady provozních a obchodních imperativů, jako je zkrácení doby odbavení a času stráveného procházením zabezpečení, což v konečném důsledku vede ke zvýšení spokojenosti zákazníků.

„Prostřednictvím implementace řešení Quanergy jsme využili sílu poznatků v reálném čase, získali jsme hluboké porozumění o objemu cestujících a souvisejících čekacích dob v různých fázích jejich cesty přes terminál,“ řekl Jason Williams, manažer pro inovace, YVR.

„S těmito vysoce přesnými daty, které máme k dispozici, můžeme spustit výstrahy v reálném čase, kdykoli se přiblížíme nebo překročíme předem definované prahové hodnoty. Tato neocenitelná schopnost nám umožňuje bezproblémovou spolupráci s našimi zainteresovanými stranami a zajišťuje, že naši cestující zažijí hladkou a bezstresovou cestu naším letištěm.“

Quanergy také tvrdí, že dokáže snížit náklady na nasazení, přičemž jeden z jejích 3D lidarových senzorů poskytuje pokrytí až pěti stereoskopických kamer. Společnost YVR potřebovala použít pouze jeden lidar Quanergy k pokrytí stejné oblasti, která by potřebovala sedm nebo více svých stávajících senzorů. Společnost YVR byla schopna toto řešení rychle škálovat díky budoucím plánům na implementaci Q-Track na pevnině a neveřejném letišti pro lepší řízení provozu mimo terminál.

„Jsme rádi, že jsme úzce spolupracovali s týmem YVR a vyřešili mnohostranný problém, s nímž se dnes setkává mnoho terminálů pro cestující,“ řekl Adam Andres, viceprezident pro globální prodej společnosti Quanergy. „Pokrokové myšlení inovační a technologické skupiny YVR při přijetí v praxi testovaného a plně škálovatelného řešení Q-Track od Quanergy vedlo k úspěšnému dosažení cílů našeho projektu.”

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy