Search
Close this search box.

Londýnská burza cenných papírů (LSE) bude příjimat žádosti o bitcoinové burzovně obchodované dluhopisy (ETN)

Londýnská burza cenných papírů (LSE) vydala „informační list o přijetí krypto ETN“, který představuje její rozhodnutí přijímat žádosti o bitcoinové burzovně obchodované dluhopisy (ETN).

Tento krok přichází jako součást snah LSE rozšířit svou nabídku a poskytnout investorům expozici vůči Bitcoinu.

Bitcoinové burzovně obchodované dluhopisy jsou finanční nástroje, které sledují cenu Bitcoinu a jsou obchodovány na tradičních burzách.

Povolením kotace bitcoinových ETN by LSE poskytla investorům příležitost získat expozici BTC prostřednictvím regulovaných a známých investičních nástrojů.

„Navrhovaný Crypto ETN: (a) je fyzicky podpořen, tj. bez pákového efektu; (b) má tržní cenu nebo jinou hodnotu podkladu, která je spolehlivá a veřejně dostupná,“ uvádí informační list.

„Podkladová kryptoaktiva musí být: (a) (i) zcela nebo převážně držena v cold storage (tj. v offline depozitní peněžence), což zahrnuje cold staking; nebo (ii) s výhradou ujednání, která dosahují výsledku rovnocenného s cold storage.“

Rozhodnutí přijímat žádosti o bitcoinové ETN odráží rostoucí poptávku po BTC investicích mezi tradičními investory a institucemi.

Jak popularita Bitcoinů stále roste, tradiční finanční instituce stále více zkoumají způsoby, jak je začlenit do svých nabídek.

Přijetí aplikací bitcoinových ETN ze strany LSE také zdůrazňuje vyvíjející se regulační prostředí kolem Bitcoinu.

S tím, jak se v mnoha jurisdikcích zlepšují regulatorní podmínky, jsou instituce komfortní s nabízením produktů souvisejících s BTC svým klientům.

Začátkem tohoto roku Komise pro cenné papíry a burzy Spojených států schválila dávku spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF), které se ukázaly jako jedny z nejúspěšnějších spuštění ETF v historii.

Podle analytika Bloomberg ETF Jamese Seyffarta jen minulý týden dosáhly tyto ETF v objemu obchodů přes 33 miliard dolarů.

Zdroj: bitcoinworld.co.in

Zdroj: ICT NETWORK NEWS