Přeskočit na obsah

LoRaWan nasazený na Novém Zélandu pro varování před suchem

Síťový protokol LoRaWan se používá k předvídání a zmírňování sucha na Novém Zélandu a v oblasti jižního Pacifiku.

Poskytovatel polovodičů a pokročilých algoritmů Semtech spolupracuje s novozélandskou IoT Ventures a globálním poskytovatelem konektivity Lacuna Space na vývoji systému včasného varování před suchem.

Monitorování vody

Společnost IoT Ventures použila zařízení LoRa společnosti Semtech k vývoji systému, což je síť obsahující levnou nádrž na dešťovou vodu a monitory deště pro analýzu spotřeby vody a předpovědi dešťů ve vzdálených komunitách na Novém Zélandu a ostrovech jižního Pacifiku.

Systém monitorování vody obsahuje senzory s velmi nízkou spotřebou a malým tvarovým faktorem, které jsou napájeny solární energií a poskytují životnost v terénu 7 až 10 let bez zásahu.

Systém včasného varování před suchem bude využívat satelitní konektivitu LR-FHSS společnosti Semtech k bezproblémové integraci s pozemní sítí pomocí LoRaWan, čímž poskytne flexibilní řešení pro izolované lokality. Mohou jej nasadit a spravovat místní občané, aniž by vyžadovali podstatnou infrastrukturu poskytovatelů internetových služeb (ISP).

„Odlehlá poloha mnoha tichomořských ostrovních zemí ztěžuje zajištění nouzových zásob vody během sucha, a pokud na ostrově dojde voda, může trvat několik týdnů, než se voda dopraví,“ řekl Matt Hector-Taylor, spoluzakladatel IoT Ventures, která dodává nízkoenergetická vzdálená end-to-end řešení IoT.

Dodal: „Kombinací levných senzorů s LoRa a možností silného signálu konektivity pomáhá společné řešení zajistit konzistentní přístup k čisté pitné vodě pro občany některých z nejvzdálenějších ostrovů na světě, podporuje cíle udržitelného rozvoje OSN a snižuje reakce na krizi.”

Sucha ohrožují zásoby vody a plýtvání vodou je již nyní celosvětově zásadním problémem. Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) odhaduje, že až 50 procent vody používané venku se ztrácí v důsledku větru, odpařování a odtékání způsobeného neefektivními zavlažovacími metodami a systémy.

Implementací inteligentní infrastruktury pro monitorování vody sestávající ze senzorů a bran využívajících LoRa zařízení a standard LoRaWan, vlády a poskytovatelé veřejných služeb proaktivně a efektivně shromažďují data, aby zefektivnili operace, řídili náklady a vhodně alokovali zdroje.

Řešení s podporou LoRa mohou pomoci snížit plýtvání vodou a rychle identifikovat a optimalizovat komunitní distribuční síť vody.

Zdroj: https://www.smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy