Search
Close this search box.

Macquarie Data Centers rozšiřuje plány na budoucí datové centrum v Sydney v Austrálii

Australská firma, která je součástí Macquarie Technology Group, tento oznámila významné rozšíření svého nadcházejícího zařízení IC3 Super West, čímž navýší svou plánovanou kapacitu, aby mohla uspokojit pracovní zátěže s vysokou hustotou.

Toto rozšíření dává IC3 Super West potenciál zvýšit zatížení IT na 45 MW, což je 41procentní nárůst oproti původním plánům. Společnost uvedla, že nové zařízení bude schopno podporovat hustotu multimegawattových požadavků na AI čipovou a serverovou infrastrukturu.

Datové centrum Intellicentre 3 Super West bylo poprvé oznámeno v červenci 2021 a původně mělo nabízet 32 MW. Skupina získala 130 milionů AUD (88 milionů USD) na vývoj IC3 West začátkem tohoto roku. Časové osy vývoje nebyly sdíleny.

Výkonný ředitel skupiny Macquarie Data Centers, David Hirst, řekl: „Podle CSIRO by australská ekonomika mohla do roku 2028 získat 315 miliard australských dolarů díky integraci AI. Odemknutí plného potenciálu umělé inteligence však závisí na dostupnosti pokročilých datových center připravených na umělou inteligenci. Abychom zajistili optimální výkon při trénování a vyvozování těchto modelů umělé inteligence, navrhujeme naše připravovaná datová centra tak, aby splňovala a překonala náročné požadavky na vyšší hustoty.“

Macquarie DC vlastní a provozuje dva kampusy v Sydney, jeden v centrální obchodní čvrti města (IC1), a Macquarie Park Data Center Campus, který je v současné době domovem IC2 a IC3. Navýšení plánované kapacity bude znamenat, že celkové zatížení IT v kampusu by mohlo dosáhnout 63 MW oproti původně plánovaným 50 MW.

Společnost má také dvě bunkrová datová centra v Canbeře.

Macquarie nedávno dokončila modernizaci svého datového centra IC5 v Canbeře a zařízení IC2 a IC3 East v Sydney. Upgrady zahrnovaly přidání dalších dvou ultra-zabezpečených zón a také vylepšení výkonu a provozu.

IC3 je domovem nájemce s výkonem 10 MW, ačkoli jméno zákazníka je důvěrné. Společnost Macquarie již dříve uvedla, že hostí data pro „dva z velkých tří“ poskytovatelů cloudu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS