Search
Close this search box.

Městský virtuální asistent v New Yorku šíří chybné právní rady mezi podnikateli

Město New York odmítá ukončit provoz svého chatbota s umělou inteligencí, i přes to, že se prokázalo, že poskytuje uživatelům falešné informace o právních předpisech. Oficiální asistent pro podnikatele, který byl spuštěn v rámci plánu starosty Erica Adamse na vylepšení fungování úřadů, nyní čelí kritice za své nepřesné rady. Tento chatbot měl původně sloužit k poskytování informací potřebných pro podnikání v souladu s místními předpisy.

Ovšem nedávno se ukázalo, že chatbot poskytuje nesprávné informace, které mohou vést k porušování zákonů. Média upozornila na několik příkladů této chyby, včetně tvrzení, že pronajímatelé mohou diskriminovat zájemce na základě sociálních dávek, což je ve skutečnosti v rozporu se zákony New Yorku. Další nepravdivé rady se týkaly propouštění zaměstnanců kvůli stížnostem na sexuální obtěžování nebo kvůli těhotenství.

Starosta Adams se k této situaci vyjádřil, obhajuje rozhodnutí ponechat program v provozu a označil chyby za běžnou součást procesu. Nicméně kritici tvrdí, že město uvolnilo neověřený software bez dostatečného dohledu, což může mít závažné právní a obchodní důsledky.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS