Přeskočit na obsah

Meta na OCP Summitu ukázala AI systém a kapalinou chlazené stojany

Vlastník Facebooku Meta sdílel návrh AI platformy na summitu Open Compute Platform (OCP), kde hyperscale hráči nabízejí cenově dostupné hardwarové návrhy s otevřeným zdrojovým kódem.

Meta ukázala platformu Grand Teton AI spolu s novou implementací OCP standardu Open Rack v3 a novým úložným systémem HDD.

OCP také využila svůj summit k oznámení, že podporuje udržitelnost.

„Jak se modely umělé inteligence stávají stále sofistikovanějšími, bude se zvyšovat i jejich přidružená pracovní zátěž,“ říká viceprezidentka Alexis Bjorlin v oznámení na blogu. Hardwarová AI platforma založená na Grand Teton GPU má čtyřikrát větší šířku pásma než její předchůdce Zion a je dodávána v jediném integrovaném šasi, zatímco Zion byl zabalen do více subsystémů.

„Platforma Zion předchozí generace se skládá ze tří boxů: hlavního uzlu CPU, systému synchronizace přepínačů a systému GPU a vyžaduje externí kabely pro připojení všeho,“ říká Bjorlin. “Grand Teton to integruje do jediného šasi s plně integrovaným rozhraním napájení, ovládání a výpočtu pro lepší celkový výkon, integritu signálu a tepelný výkon.”

Open Rack V3 – vyplatí se čekat?

Open Rack V3 byl oznámen v roce 2019 a umožňuje stejnosměrné přípojnice a kapalinové chlazení a nejnovější stojany Meta to implementují a vylepšují. Napájecí polici lze instalovat kdekoli ve stojanu s několika policemi na jedné přípojnici, takže hustota výkonu může dosáhnout 30 kW na stojan. 48V distribuce napájení povolená v ORV3 bude podporovat energeticky náročný AI hardware, jako je Grand Teton.

Facebook upgradoval záložní baterii, takže každý stojan může v případě přerušení napájení pokračovat v provozu po dobu čtyř minut, ve srovnání s předchozím limitem 90 sekund. Jednotka může být instalována flexibilně a podporuje 15 kW; pro 30kW rozvaděče lze nainstalovat dva.

Pozorovatelé mohou mít pocit, že mezi oznámením a dodáním některých z těchto funkcí uplynula dlouhá doba, ale Bjorlin říká, že to je nedílnou součástí open source procesu OCP vedeného komunitou a vyplatí se počkat.

“Meta se rozhodla od začátku vyvíjet téměř každou komponentu návrhu ORV3 prostřednictvím OCP,” vysvětluje. „Zatímco návrh založený na ekosystému může mít za následek zdlouhavější návrhový proces než u tradičního vlastního návrhu, konečným produktem je holistické řešení infrastruktury, které lze nasadit ve velkém měřítku s vylepšenou flexibilitou, plnou interoperabilitou dodavatelů a různorodým ekosystémem dodavatelů.”

Se zvyšující se úrovní výkonu umožňuje ORV3 více možností kapalinového chlazení, včetně vzduchem podporovaného kapalinového chlazení (AALC) a vodního chlazení zařízení, kde se stojany zapojují do cirkulačního systému.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS