Přeskočit na obsah

Meta žadá norský soud o pozastavení pokuty vyměřené kvůli osobním údajům

Meta Platforms požádala soud v Norsku, aby pozastavil pokutu, kterou firmě vyměřil norský regulační úřad za porušování pravidel pro ochranu osobních údajů. Podnik musí podle rozhodnutí úřadu pro ochranu osobních údajů od 14. srpna platit pokutu milion norských korun (zhruba dva miliony Kč) denně. Úřadu se nelíbí, že firma shromažďuje údaje o uživatelích a využívá je k zaměřování reklam na vhodnou cílovou skupinu, což je u velkých technologických podniků běžná praxe, uvedla agentura Reuters.

Úřad v polovině července informoval Metu o záměru vyměřit pokutu v případě, že firma nepodnikne nápravná opatření. O několik týdnů později přikročil k uvalení denní pokuty s dobou platnosti do 3. listopadu. V případě, že se úřad obrátí na Evropský sbor pro ochranu osobních údajů (EDPB), mohla by pokuta získat časově neomezenou platnost.

Společnost Meta je majitelem sociálních sítí Facebook a Instagram či komunikační služby WhatsApp. „Meta se už zavázala, že bude žádat o souhlas (uživatelů k využívání osobních údajů pro cílenou reklamu),“ sdělil soudu právní zástupce firmy Christian Reusch. Upozornil také, že regulační úřad při stanovení pokuty využil takzvanou zrychlenou proceduru, což podle něj nebylo nutné.

TZ

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS

Future Cyber Defence

Jako mediální partneři Vás zveme na panelovou diskusi Future Cyber Defence, která navazuje na konferenci SCADA SECURITY a předchází konferencím připravovaným na rok 2024. Jednotlivá

Číst dále »

Starfield obdržel novou aktualizaci

Nová aktualizace hry Starfield přináší řadu oprav a vylepšení, která se zaměřují na technické problémy a zlepšení hratelnosti. Starfield a aktualizace 1.7.33 Bethesda vydala novou aktualizaci

Číst dále »
Generated by Feedzy