Search
Close this search box.

Microchip uvádí na trh novou platformu pro měření času pro kritickou infrastrukturu

Výrobce mikrokontrolérů Microchip Technology uvedl na trh novou hardwarovou platformu pro měření času, která operátorům sítí poskytuje alternativu pro měření času pozemního vysílání.

Platforma je navržena tak, aby podporovala dodavatele kritické infrastruktury, jako jsou ti, kteří působí v oblasti telekomunikací 5G, energetických služeb a dopravy, kteří vyžadují vysokorychlostní a vysoce přesné zdroje času, které jsou nezávislé na signálech globálního navigačního satelitního systému (GNSS) v případě výpadků.

Platforma, nazývaná TimeProvider 4500 grandmaster, poskytuje vysokorychlostní rozhraní prostřednictvím 1Gbps, 10Gbps nebo 25Gbps pro časovou přesnost méně než jednu nanosekundu. Je také schopna podporovat velmi vysokokapacitní transakce protokolu PTP (Precision Time Protocol) a umožňuje vyšší škálovatelnost IEEE-1588.

Kromě všech funkcí předchozího hardwaru TimeProvider 4100, hardware nové platformy zahrnuje nejnovější generaci řešení pro správu synchronizace TimePictra a Microchip PolarFire SoC FPGA.

Platforma TimePictra nabízí funkce správy poruch, konfigurace, účtování, výkonu a zabezpečení (FCAPS), geografickou topologii a doménovou navigaci.

„Microchip pokračuje ve vývoji nových a inovativních časových a frekvenčních řešení pro kritickou infrastrukturu. Hodiny TimeProvider 4500 jsme navrhli tak, aby poskytovaly vyšší přesnost časování ve stávajících optických sítích bez nutnosti nákladného upgradu nebo vyhrazeného optiky,“ řekl Randy Brudzinski, viceprezident obchodní jednotky frekvenčních a časových systémů společnosti Microchip.

„Toto řešení je také prvním velmistrem s vysokorychlostním zpracováním dat až 25 Gbps, což umožňuje konektivitu s nejnovějšími síťovými prvky v nasazení.”

V lednu získala společnost Microchip finanční prostředky ve výši 162 milionů dolarů z amerického zákona o čipech a vědě na rozšíření a modernizaci závodů společnosti v Coloradu a Oregonu. Deset dní po oznámení financování Microchip uvedl, že v březnu na dva týdny propustí zaměstnance ve svém závodě v Oregonu kvůli neočekávanému poklesu tržeb.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS