Search
Close this search box.

Microsoft otevírá první cloudovou oblast ve Španělsku

Microsoft otevřel svou první cloudovou oblast ve Španělsku. Datová centra se nacházejí v madridském regionu, odkud bude Microsoft poskytovat služby umělé inteligence (AI) a cloudové služby firmám a veřejným subjektům.

Nová cloudová oblast, nazvaná Spain Central, je součástí závazku Microsoftu investovat 2,1 miliardy dolarů ve Španělsku mezi lety 2024 a 2025. Datová centra byla postavena společností Ferrovial. Doufá se, že zvýšení využívání AI a cloud computingu španělskými organizacemi by mohlo přidat 10,7 miliardy dolarů k národnímu HDP a přispět k vytvoření přibližně 77 000 pracovních míst mezi lety 2024 a 2030, podle IDC. Spain Central bude nabízet produktivní služby, analýzu dat, kybernetickou bezpečnost, výpočetní a úložné kapacity (Azure, Microsoft 365, Dynamics 365, Power Platform) a generativní AI.

Alberto Granados, prezident Microsoft Spain, řekl: „Jsme zavázáni Španělsku prostřednictvím investic, podpory aliancí a vytváření programů, které zajišťují široký přístup ke cloudu, stejně jako AI službám, které umožňují organizacím a lidem rozvíjet a využívat technologie způsoby, které slouží veřejnému blahu. Děláme to prostřednictvím infrastruktury datových center, která poskytuje nejmodernější cloudové a AI služby, nabízející nejvyšší úrovně spolehlivosti, bezpečnosti, soukromí a rezidence dat.“

José Luis Escrivá, ministr pro digitální transformaci a veřejné služby španělské vlády, dodal: „Nová oblast datových center Microsoftu poskytne špičková, udržitelná a bezpečná AI řešení pro Španělsko a zbytek Evropy. Je velkým potěšením, že Microsoft opět sází na Španělsko pro nasazení nejmodernější infrastruktury a služeb, čímž přispívá k postavení naší země v čele digitální transformace.“

Mezi již potvrzené klienty pro novou oblast patří Abanca, Aciturri, Banc Sabadell, Banco Santander, Bankinter, BBVA a CaixaBank, mezi mnoha dalšími. Partneři Microsoftu Accenture, Capgemini, DXC Technology, Fujitsu, Minsait, KPMG, Kyndryl, NTT Data, SEIDOR a Telefónica Tech se nedávno připojili k programu strategických partnerů cloudové oblasti Microsoftu, aby pomohli s digitální transformací španělských organizací a podpořili je při migraci jejich pracovních zátěží do nové oblasti datových center Spain Central.

Plány pro madridskou oblast byly poprvé oznámeny v roce 2020 ve spolupráci s Telefónicou. V říjnu 2023 Microsoft oznámil, že plánuje další cloudovou oblast ve Španělsku, která se bude nacházet v Aragonu.

Google se stal prvním hyperscalerem, který spustil španělskou oblast v květnu 2022 s oblastí v Madridu. Amazon spustil cloudovou oblast AWS v Aragonu v listopadu 2022, údajně také kolem Zaragozy v logistické platformě Huesca, ve Villanueva de Gállego a v El Burgo de Ebro. Oracle otevřel oblast v Madridu v září s plány na druhou oblast. Oblasti Google a Oracle byly také vyvinuty ve spolupráci s Telefónicou.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: CLOUD & BACKUP NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS