Přeskočit na obsah

Milton Keynes zkouší autonomní shuttle Aurrigo

Společnost Aurrigo International testuje své autonomní auto-shuttle na smyčce v centru města v britském městě Milton Keynes. Propojí nové britské ústředí Santanderu na Unity Place s centrem:mk, Theatre District a Station Square.

Aurrigo poprvé nasadilo své čtyřmístné moduly bez řidiče ve městě před devíti lety. Testování je součástí projektu LivingLAPT, který financuje EIT Urban Mobility a vede University College London (UCL).

Celoevropské výzkumné pokusy již probíhají v Praze a Brně v České republice a jsou nejdelší a geograficky nejsložitější svého druhu.

„Jsme potěšeni, že se vracíme do Milton Keynes, abychom posunuli hru dál v nasazení autonomních elektrických vozidel v reálných situacích,“ řekl David Keene, generální ředitel Aurrigo International.

„Město bylo jedním z prvních, kdo s námi v roce 2014 spolupracoval na testování vozidel bez řidiče, a oceňujeme spolupráci s progresivním místem, které chce ukázat výhody, které může občanům Milton Keynes a Spojeného království přinést samořídící elektrické vozidlo, jako je to naše.”

Auto-shuttle, který přepravuje až osm cestujících, využívá pět lidarových senzorů a sedm kamer k vytvoření úplného 360stupňového pohledu kolem vozidla a bezpečné navigaci po veřejných komunikacích. Bude mít na palubě operátora, který může kdykoli převzít kontrolu.

Výzkumný tým UCL bude v Milton Keynes sledovat testy a získávat zpětnou vazbu od uživatelů o tom, jak lze službu vyvinout, aby vyhovovala potřebám cestujících.

„Milton Keynes je opět v popředí testování nových, udržitelných technologií,“ dodala radní Jennifer Wilson-Marklew, členka kabinetu pro opatření v oblasti klimatu a udržitelnost.

„Znovu a znovu jsme prokázali, že město je skvělou destinací pro technologické lídry, aby mohli rozvinout své plány do skutečných řešení. Tento důležitý výzkum samořiditelných vozidel na veřejných komunikacích vytváří šablonu, kterou by měla následovat města po celém světě.“

Auto-shuttle společnosti Aurrigo pojede 25minutovou smyčku v Milton Keynes a bude navigovat složitými městskými křižovatkami, dopravními signály a různými účastníky silničního provozu.

Bani Anvari, profesor inteligentní mobility a vedoucí LivingLAPT na UCL, dodal: „Naše evropská cesta posouvá hranice autonomních vozidel, jejímž cílem je snížit potřebu operátorů zajišťujících bezpečnost lidí a zároveň vyladit složitou rovnováhu mezi bezpečností a důvěrou.“

„Průkopnický výzkum v oblasti hodnocení pracovní zátěže teleoperátorů umístěných v řídicích centrech dále obohatil naše aktivity.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy