Search
Close this search box.

Minecraft přichází v nativní verzi pro PlayStation 5

Společnost Mojang oznámila, že hráči PlayStation 5 se brzy dočkají nativní verze oblíbené hry Minecraft, která je nyní ve fázi testování. Majitelé verze pro PlayStation 4 mohou testování započít ihned.

Minecraft ve verzi pro PS5

Dlouho očekávaná nativní verze Minecraftu pro PlayStation 5 je konečně na obzoru. Mojang, vývojář hry, oznámil, že hráči, kteří již vlastní verzi hry pro PlayStation 4, se mohou zapojit do testovací fáze na své konzoli PlayStation 5. Speciálně pro PS5 vyvinutá verze slibuje lepší výkon a využití hardwaru konzole.

Ačkoliv byl Minecraft hratelný na PS5 již několik let, bylo to vždy prostřednictvím verze pro PS4. Nová nativní verze přináší naději na zlepšený herní zážitek díky optimalizaci pro hardware PS5.

„Vývoj nativní verze Minecraftu pro PS5 nám umožní hru efektivněji využívat možnosti hardwaru konzole,“ uvedl Mojang v oficiálním oznámení.

Zatím není jasné, jak dlouho bude testovací fáze trvat, ale Mojang zve všechny, kdo vlastní PS4 verzi hry, aby se zapojili. Pro přístup k testovací verzi stačí jít do „Nastavení“ ve verzi hry pro PS4, zvolit „Preview“ a začít prozkoumávat novinky, včetně aktualizace Tricky Trials, která přidává nové výzvy a předměty, jako jsou zkouškové komory a nové zbraně.

Obrázek: xbox.com

Zdroj: Gamers Generation 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS