Search
Close this search box.

Ministr Şimşek oznamuje zdanění příjmů z kryptoměn v Turecku

Turecko rychle postupuje směrem ke zdanění zisků z kryptoměn, což znamená zásadní posun v jeho ekonomických regulačních politikách.

Turecko dosáhlo významného pokroku v regulaci a zdanění kryptoaktiv. Ministr financí Mehmet Şimşek během své ekonomické prezentace poskytl zásadní vhledy do této problematiky a naznačil, že se blíží komplexní opatření.

Ministr oznámil, že několik daňových výjimek, slev, pobídek a výjimek bude zrušeno. Také zmínil, že daň z příjmů z fondů bude zvýšena, což signalizuje nárůst sazby srážkové daně ze současných 7,5 % na 10 %.

Nejvýraznějším závěrem ze Şimşekových prohlášení bylo zdanění příjmů z transakcí s kryptoměnami a akciovým trhem. „Globálně, pokud existuje příjem, měla by existovat odpovídající daň. Kryptoaktiva, burzovně obchodovaná aktiva, investiční fondy atd. je třeba regulovat,“ zdůraznil.

Očekává se, že návrh regulace kryptoměn, který nedávno prošel parlamentním výborem, bude brzy projednáván ve Velkém národním shromáždění. Şimşekova prohlášení zdůrazňují bezprostřední kroky zaměřené na zdanění příjmů z transakcí s kryptoměnami. Také upozornil na možné regulace pro trvale ztrátové společnosti, zpochybňující jejich životaschopnost a udržitelnost v současném ekonomickém klimatu.

Pokud jde o inflaci, ministr vykreslil optimistický obraz, očekávající trvalý pokles inflace s bezprecedentními přílivy kapitálu. Jeho prohlášení zdůrazňují potřebu ekonomické disciplíny, boje proti neregistrovaným ekonomickým aktivitám a zlepšení veřejných financí. Zdanění a regulace kryptoaktiv a investičních nástrojů jsou klíčovými součástmi těchto snah.

Turecko se jasně posouvá směrem k disciplinovanějšímu ekonomickému rámci zdůrazňováním důležitosti regulace a zdanění kryptoměn a dalších digitálních aktiv. Tato iniciativa by měla zlepšit veřejné finanční zdraví a řešit neformální ekonomické sektory, čímž poskytne robustnější a transparentnější ekonomické prostředí.

Zdroj: coinotag.com

Zdroj: CRYPTO WORLD NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS