Přeskočit na obsah

Monitoring médií jako klíčový prvek úspěšného podnikání

Toxin extreme monitoring Maximus

V dnešní době jsou média pro podnikání klíčová. Skrze ně mohou podniky oslovit své cílové publikum a zvýšit tak povědomí o svých produktech a službách. Zároveň mohou včas reagovat na případné kritické články, v horším případě pak i na pomluvy. V neposlední řadě mohou také nalézt nový prostor pro inzerci. Každý podnik by tak měl mít přehled o mediálním obrazu svého oboru.

V dnešním informacemi řízeném světě je však náročné udržet se zdroji krok. Pouze na internetu se denně objeví přes 80 milionů nových příspěvků. S neustálým přívalem zpráv, aktualizací na sociálních sítích a dalšího obsahu, který je každý den sdílen, je prakticky nemožné sledovat všechny zdroje a manuálně je procházet.

Za účelem snadného monitorování mediálního prostoru proto vznikla řada služeb, které sledují internetové i tradiční zdroje automaticky a uživatele upozorní na relevantní příspěvek na základě sledovaných klíčových slov.

ToxinModerní monitorovací firmy jdou však ještě dál. Například systém Maximus, vyvinutý společností Toxin, je založený na umělé inteligenci, která využívá algoritmy k automatickému shromažďování dat a dokáže analyzovat i obraz televizního vysílání. „Maximus pokrývá celý mediální prostor. Monitoruje tradiční tištěná média, televizní a rozhlasové vysílání, tisíce webů i sociální sítě,“ vysvětluje jednatel společnosti Toxin Ladislav Procházka.

Monitoring médií je vhodným nástrojem v podstatě pro kohokoli, kdo potřebuje mít neustále k dispozici aktuální informace. Využívají ho proto malé podniky i velké korporace, neziskové organizace, města a obce, vládní agentury nebo třeba politické strany. Zvláště užitečný je také pro PR a marketingové specialisty, kteří potřebují neustále sledovat mediální prostředí a vyhodnocovat, jak oslovují publikum, popřípadě co nejrychleji reagovali na jakoukoli negativní zpětnou vazbu, protože v dnešní době může dobrou pověst značky ovlivnit i jediný tweet.

Kristýna Ljapustinová

Generated by Feedzy