Japonský výrobce elektroniky Murata se spojil s německou bezpečnostní technologickou skupinou Giesecke+Devrient (G+D) na vývoji modulu pro mobilní IoT, který podporuje jak novou specifikaci SGP.32 pro vzdálené poskytování SIM (RSP), tak novou technologii integrované SIM (iSIM). Obě společnosti to nazvaly „prvním na světě“ a uvedly, že to přináší novou éru zmenšení velikosti, složitosti a nákladů pro projekty mobilního IoT. Dotyčný modul je tzv. jednotka Type 2GD od Muraty, která nabízí duální režim připojení na úrovni Release 17 LTE-M a NB-IoT; používá iSIM a pracuje s operačním systémem SIM od G+D, který je v souladu se SGP.32.
Murata nabízí tuto jednotku vývojářům hardwaru pro IoT (OEM), kteří vyrábějí produkty pro prodejní místa (POS), sledování majetku a spotřebitelské / podnikové zdravotnické produkty, stejně jako pro celou řadu aplikací IoT v oblastech řízení energie, dopravy a logistiky, výroby a zemědělství. Zatímco předchozí specifikace SGP.02 používá komunikaci založenou na SMS, nová specifikace SGP.32 používá „rychlejší a spolehlivější“ protokol založený na IP, uvedlo G+D. Je navržena pro technologie jak vestavěné, tak integrované SIM (eSIM a iSIM).
„Požadované SIM údaje a nastavení mohou být zaslány přímo vzduchem (OTA) do zařízení prostřednictvím mobilní sítě,“ uvedla společnost ve svém prohlášení. „To usnadňuje načítání, aktivaci a správu SIM profilů IoT zařízení.“
Kompaktní modul Type 2GD od Muraty obsahuje integrovanou univerzální integrovanou obvodovou kartu (iUICC), což mu umožňuje podporovat aplikace iSIM v souladu se SGP.32. SIM profily mohou být nahrány na jeho iSIM prvek během výroby, spolu s operačním systémem SIM od G+D, nebo v terénu, pokud je třeba produkt přeprogramovat s novým SIM profilem. Cílem je eliminovat potřebu provádět tento proces ručně; opět se tím odstraňuje určitá složitost a náklady z procesu.
Zdroj: rcrwireless.com
Zdroj: IOT NETWORK NEWS
Zdroj: ICT NETWORK NEWS