Search
Close this search box.

Nejoblíbenějšími sociálními sítěmi zůstávají YouTube a Facebook

Nejoblíbenější sociální sítí v České republice zůstává YouTube spolu s Facebookem. Tyto platformy využívalo v loňském roce 89, respektive 87 procent tuzemských uživatelů internetu. Zatímco rozšířenost těchto dvou sítí stagnuje, třetí Instagram každoročně o několik procentních bodů roste a v současnosti s ním má uživatelskou zkušenost přes 61 procent internetové populace. Vyplývá to z analýzy Ami Digital Index.

V neděli 4. února uplynulo 20 let od založení Facebooku. Zatímco u Facebooku aktivita tuzemských uživatelů dlouhodobě spíše klesá, u mladších sítí, jako je Instagram, TikTok a zejména Snapchat, naopak využívání roste. Meziročně nejvíce vzrostla popularita TikToku, který v roce 2023 vyzkoušelo 31 procent uživatelů oproti 24 procentům v roce 2022.

„Na sociálních sítích je denně 78 procent internetové populace v ČR a tráví tam průměrně dvě a půl hodiny Na Facebooku jsou nejaktivnější tzv. boomers, tedy lidé nad 60 let, generace X, což jsou lidé ve věku 43 až 59 let a mileniálové. Shodně zhruba čtvrtina z nich přispívá na Facebook každý den. U nejmladší generace Z je to jen 14 procent,“ uvedl ředitel Ami Digital Vladan Crha.

Z pohledu nakupování na sociálních sítích mají Češi ze všech platforem nejvíce zkušeností s nakupováním právě na Facebooku. K nákupům jej využilo okolo 30 procent internetových uživatelů.

TZ/ČTK

Foto: Pixabay

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS