Search
Close this search box.

Nejprémiovější herní notebook od Alienware

Status nejpokročilejšího a nejprémiovějšího notebooku v nabídce Alienware má model x16 R2. Jedná se o evoluci loňského zařízení, které přineslo tenké, celokovové šasi, sestavu šesti reproduktorů, zadní osvětlením ze 100 micro-LED a touchpad s RGB osvětlením. Vylepšený Alienware x16 R2 poskytuje vyšší výkon, lepší chlazení a větší připravenost na budoucnost.

Srdcem x16 R2 jsou procesory Intel Core Ultra. S nimi může věnovat až 175 W vyhrazeného grafického výkonu s 12stupňovou regulací napětí. V kombinaci s grafickými procesory, jejichž nabídka zahrnuje až NVIDIA GeForce RTX 4090, je k dispozici celkový výkon 220 W. To umožňuje hrát nejnáročnější hry. Zároveň dává uživatelům jistotu, že mají k dispozici nejnovější a nejlepší technologie. Mezi ně patří například nejpokročilejší řešení chlazení Alienware Cryo-tech doplněné technologií Vapor Chamber a tepelným rozhraním Element 31.

Standardem je 240Hz displej s odezvou 3 ms. Disponuje navíc také filtrováním modrého světla ComfortView Plus a mimořádně živým obrazem s Dolby Vision. Špičkových hodnot mezi notebooky Alienware dosahují také paměti LP-DDR5X s rychlostí až 7467 MT/s. Pro ukládání dat jsou připraveny disky s kapacitou až 8 TB.

Kompletní paleta notebooků Alienware dočká zásadních vylepšení:

• Technologie NVIDIA DLSS 3.5 AI upscaling zajistí vyšší snímkovou frekvenci a lepší kvalitu obrazu, aniž by vyžadovala vyšší výkon.

• AWCC 6.1 je nová verze programu Alienware Command Center, která přidává řadu funkcí inspirovaných zpětnou vazbou od zákazníků.

• Vylepšená webová kamera s rozlišením FHD dostane podporu HDR, která zlepší dynamický rozsah a zachová detaily. Poradí si se silně osvětleným pozadím a zajistí správnou expozici objektů.

• Mikrofony s umělou inteligencí vylepší hovor tím, že odstraní okolní zvuky.

• Připojení nové generace s nižší latencí a vyšší stabilitou prostřednictvím Wi-Fi 7 nebo 5GHz ethernetovým připojením.

• Displeje s funkcí ComfortView Plus, která snižuje emise modrého světla bez dopadu na výkon nebo kvalitu obrazu.

• Operační systém Windows 11 Home a přístup ke stovkám vysoce kvalitních her s měsíční službou Xbox Game Pass Ultimate.

AWCC 6.1: Jedno rozhraní, které vládne všem

V loňském roce byla na trh uvedena nová verze Alienware Command Center (AWCC 6.0). Jde o centralizované softwarové centrum umožňující ovládat osvětlení notebooku, makra, akustické profily a mnoho dalšího. Na základě zpětné vazby uživatelů došlo k řadě vylepšení, která jsou nyní představena jako verze 6.1. Vedle přístupu k režimu Stealth poskytuje AWCC 6.1 uživatelům možnost zapnout/vypnout automatické funkce, přidává integrovaný přepínač grafického MUX a integruje EA Play a Xbox Game Pass.

TZ

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS