Search
Close this search box.

Nejsledovanější TV skupinou byla loni Česká televize s podílem 29,9 procenta

Česká televize byla loni nejsledovanější televizní skupinou v Česku s podílem 29,88 procenta ve skupině diváků starších 15 let. Zaznamenala ale meziroční pokles o zhruba 1,6 procentního bodu. Skupina Prima měla podíl 27,56 procenta a Nova 27,04 procenta. Obě si polepšily o více než 0,6 procentního bodu. Nova pak v žebříčku sledovanosti vedla ve všech věkových skupinách v hlavním vysílacím čase. Ve skupině diváků 15 až 54 let překonala Nova podíl 36 procent. Vyplývá to z informací televizí a serveru Mediaguru s odkazem na data ATO-Nielsen.

S náskokem více než dvou procentních bodů na komerční vysílatele se stala Česká televize podle generálního ředitele Jana Součka lídrem trhu pošesté v řadě. Dařilo se jak stanici ČT1, tak i ČT2, která si připsala nejlepší výsledek od roku 2017. Déčko mělo nejlepší výsledek od začátku vysílání. Podíl na sledovanosti dosáhl na 30,50 procenta ve skupině čtyři až 12 let.

Nejsledovanějším pořadem roku byla na ČT štědrovečerní pohádka Klíč svatého Petra, kterou si pustilo 2,96 milionu diváků starších čtyř let, což znamená téměř 61 procent všech lidí u obrazovek. Na druhém místě se umístila koprodukční pohádka z 25. prosince Tři zlaté dukáty s 2,42 milionu diváků a podílem 51 procent. V seriálové tvorbě dominovala minisérie Docent.

Stanice celé skupiny Nova podle jejího vyjádření denně zasáhly 3,93 milionu diváků starších čtyř let. Tematická Nova Cinema se stala čtvrtým nejsledovanějším kanálem v ČR u diváků 15 až 54 let.

„Skupina Nova má za sebou další velmi úspěšný rok, ve kterém ovládla celkem ve 315 dnech televizní obrazovky v prime time v cílové skupině 15 až 54 let, tedy zdaleka nejvíce ze všech televizních skupin. Ve stejném trendu chceme pokračovat i v roce 2024, ve kterém se naši příznivci mohou těšit například na úplnou seriálovou novinku Policie Hvar se skvělým Jakubem Štáfkem na TV Nova nebo na Voyo Originál Metoda Markovič: Hojer oceněného prestižní mezinárodní cenou z festivalu Serial Killer,“ uvedla programová ředitelka Novy Silvia Majeská.

Pro skupinu Prima byla podle dat Mediaguru nejúspěšnější divácká skupina starší 15 let, kde dosáhla vyššího podílu než v roce 2022. V ostatních sledovaných skupinách zůstala za svým výsledkem z roku 2022.

Podíl na sledovanosti téměř 30 tematických televizních stanic, které na českém trhu obchodně zastupuje společnost Atmedia, dosáhl vloni 5,9 procenta v cílové skupině 18 až 69 let, přičemž v pěti měsících dokonce překročil šestiprocentní hranici. Meziročně vzrostl o téměř jeden procentní bod.

TZ

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS