Přeskočit na obsah

Nizozemský provozovatel carsharingu spolupracuje na vytvoření úložiště energie

Nizozemský carsharingový operátor MyWheels nasazuje CloudBoxx od Invers do své nejnovější flotily sdílených vozů s technologií obousměrného nabíjení.

Společnost také spolupracuje s We Drive Solar a díky integraci více než 200 vozidel We Drive Solar do flotily MyWheels umožňuje carsharingová společnost zákazníkům v nizozemském městě Utrecht využívat auta jako sousedské úložiště energie.

Zvýšení odolnosti sítě

Díky technologii obousměrného nabíjení mohou elektrická vozidla (EV) získávat energii z nabíjecí stanice a v případě potřeby také vracet energii do sítě. To znamená, že elektromobily mohou pomáhat dodávat elektřinu, když je nedostatek, a udržovat tak síť stabilní. To pomáhá zvýšit odolnost sítě a je to prospěšné pro řidiče, protože mohou ušetřit peníze tím, že budou energii prodávat zpět.

„Obousměrné nabíjení je inovativní přístup k vyrovnání poptávky města po elektřině, zatímco carsharing odpovídá na požadavky města na mobilitu,“ vysvětluje Alexander Kirn, generální ředitel společnosti Invers.

„Vždy se snažíme kombinovat naše sdílení odborných znalostí s dalšími inovativními přístupy k mobilitě. Obousměrné nabíjení ve sdílené flotile je skvělým příkladem toho, jak inovativní technologie umožňuje udržitelnost v oblasti mobility i dodávek energie.“

Dostupná solární a větrná energie se využívá k nabíjení sdílených vozů a může být dodána zpět, když bude větší poptávka po udržitelné elektřině. Sdílená auta jako mobilní baterie pro sousedy mohou hrát důležitou roli v boji proti přetížení sítě.

V roce 2021, kdy probíhaly projektové studie, Utrechtská univerzita odhadla, že zhruba 10 000 elektromobilů s obousměrným nabíjením by stačilo k vyrovnání veškeré poptávky po elektřině ve městě. To je méně než 10 procent současného počtu aut ve městě.

Společnost MyWheels zahájila provoz carsharingu před více než deseti lety jako soukromá iniciativa pro sdílení aut mezi sousedy. Rozrostla se v největší platformu pro sdílení automobilů v Nizozemsku a do konce roku 2022 propojila MyWheels více než 200 000 uživatelů se sdílenými vozy.

Společnost spoléhá na technologii sdílení Invers od roku 2019. „Bylo velmi zřejmé rozhodnutí nainstalovat CloudBoxx od Invers také do vozů od We Drive Solar, abychom zachovali konzistenci v naší flotile,“ říká Michiel Nicolai, vedoucí provozu MyWheels. „Jsme zvyklí pracovat s CloudBoxx a naše platforma je plně integrována s technologií Invers.”

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy