Přeskočit na obsah

Nokia spolupracuje se společností Infobip na telekomunikačních API

Společnost Nokia oznámila partnerství v oblasti aplikačního programovatelného rozhraní (API) s globální cloudovou komunikační platformou Infobip, aby urychlila vývoj širšího spektra telekomunikačních aplikací.

Dohoda zahrnuje cloudovou komunikační platformu jako službu (CPaaS) společnosti Infobip, která poskytuje API pro integraci funkcí vícekanálové komunikace v reálném čase, a platformu Network as Code společnosti Nokia s portálem pro vývojáře. Platforma Network as Code nabízí API navržená tak, aby využívala možnosti 4G, stejně jako funkce, které umožňuje 5G, jako je kvalita služeb (QoS) na vyžádání, přesnost lokalizace zařízení a dělení sítě. Od svého spuštění v roce 2023 byla platforma předmětem 11 dohod o spolupráci s provozovateli sítí a partnery ekosystému.

„Společná práce mezi Infobip a Nokií nabídne zjednodušené vývojářské prostředí bez zátěže spojené s navigací ve složitých základních síťových technologiích, což umožní vývojářům integrovat funkce do svých aplikací rychleji, než když pracují odděleně s platformami obou společností,“ uvedla Nokia v tiskové zprávě.

Nokia a Infobip přispívají k iniciativě GSMA Open Gateway a Linux Foundation CAMARA. Iniciativa GSMA Open Gateway, která byla oznámena na MWC Barcelona 2023, je rámec univerzálních síťových API, který vývojářům poskytuje univerzální přístup k sítím operátorů, a CAMARA je open source projekt určený k definování, vývoji a testování API.

„Jde o rozšíření výběru a rozsahu a o to, abychom vývojářům poskytli jednotné kontaktní místo pro získání hodnoty z platforem Infobip a Nokia,“ komentoval Shkumbin Hamiti, ředitel síťové monetizační platformy společnosti Nokia, cloudových a síťových služeb. „Těšíme se na spolupráci se společností Infobip a na maximalizaci našich technologií.“

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS