Search
Close this search box.

Nokia uvádí na trh dronové řešení pro privátní sítě LTE/5G

Společnost Nokia vydala dronové řešení s mobilním připojením pro podniky, které umožňuje provádět vzdálené kontroly zabezpečení a údržby míst a zařízení. Tvrdí, že jde o první celulární dron s certifikací CE, splňující evropské normy pro zdraví, bezpečnost a ochranu životního prostředí. Funguje s veřejnými i soukromými sítěmi LTE a 5G a je nabízen s balíčkem Nokia MX Industrial Edge (MXIE) pro podniky.

Řešení je určeno pro agentury veřejné bezpečnosti, provozy inteligentních měst, výrobní a stavební společnosti, energetické a utilitní skupiny a obranný sektor. New York Power Authority testovala řešení přes soukromé LTE, uvedla Nokia. Finská firma to nazvala řešením „na klíč automatizovaným… dronem v krabici“. Obsahuje dron, dokovací stanici, duální gimbal kameru a zpracování edge cloud, je dodáván s platformou MXIE.

V prohlášení se uvádí: „Použití mobilní sítě… nabízí vyšší datové rychlosti a nižší latenci, což umožňuje streamovat více dat než přes Wi-Fi. Operace za vizuální linií zraku (BVLOS) s kinetickou polohou v reálném čase (RTK) zlepšují situační povědomí. Duální modemová konektivita umožňuje dronům Nokia současně se připojit k více sítím, což odpovídá systémové redundanci, která je běžně vyžadována leteckými regulačními orgány.”

Dokovací stanice umožňuje 24/7 vzdálené ovládání dronu a nabíjení. Poskytuje také ochranu dronu a užitečnému zatížení, včetně senzorů a kamer, před vnějšími nebezpečími a drsným počasím. Řešení má otevřený rámec API pro integraci aplikací třetích stran a přizpůsobení. Drony Nokia nabízejí 50 minut letu a dosah 30 kilometrů.

Thomas Eder, vedoucí pro vestavěná bezdrátová řešení ve společnosti Nokia, řekl: „Naším posláním je přetvořit průmyslový trh s UAV poskytováním lepšího situačního povědomí pro pomoc při pátrání a záchraně, sledování a dalších operacích UAV v celé řadě průmyslových odvětví. Toto řešení bylo navrženo tak, aby vyhovovalo požadavkům na dálkový provoz leteckých regulačních orgánů, jako je EASA v Evropě a FAA v USA.”

„Pomůže nám to řešit rostoucí požadavky trhu jako poskytovatele na klíč s řešením navrženým a vyrobeným v Evropě. Unikátní sada funkcí umožňující integraci dronů Nokia s aplikacemi třetích stran pomůže transformaci dronů a umožní je používat jako létající platformu pro sběr dat využívající spolehlivé 4G a 5G okrajové cloudové připojení.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS