Přeskočit na obsah

NorthC získává datová centra Netrics

Nizozemská kolokační firma NorthC koupila datová centra švýcarské společnosti Netrics.

Dohoda je prvním krokem společnosti NorthC do Švýcarska. Transakce zahrnuje tři datová centra – dvě v Münchensteinu u Basileje a jedno v Bielu – s celkovou podlahovou plochou 13 000 m2, kapacitou více než 7,5 MW a příležitostmi pro další expanzi.

Podmínky obchodu nebyly zveřejněny.

„Akvizice těchto tří datových center a služeb konektivity je důležitým dalším krokem v evropské strategii růstu společnosti NorthC po akvizici IPX v Německu,“ řekla Alexandra Schless, generální ředitelka NorthC. „Jsme nadšeni, že můžeme tyto aktivity a vysoce zkušený tým přivítat v naší organizaci. Jsme přesvědčeni, že platforma regionálních datových center s širokým geografickým dosahem umožňuje našim zákazníkům optimalizovat jejich redundantní infrastrukturu a těžit z regionálních ekosystémů.“

Ve svém vlastním oznámení Netrics uvedl, že prodává svou infrastrukturní divizi nizozemské skupině NorthC, zatímco zbývající činnost se zaměří na rozšiřování cloudových nabídek a konzultačních služeb. Kromě tří vlastněných datových center zaujímá Netrics prostor ve dvou datových centrech Equinix a jednom Interxion v Curychu.

Společnost Netrics získala zařízení v Bielu na začátku roku 2021; společnost již byla hlavním nájemcem datového centra o rozloze 3 000 m2, 4MW, postaveného v roce 2018.

Generální ředitel společnosti Netrics Pascal Schmid dodal: „NorthC nabízí datová centra a služby konektivity nejvyšší kvality, a proto je pro nás ideálním partnerem. Naši zákazníci tak mají přístup k ještě rozsáhlejším infrastrukturním službám. Tento krok nám zároveň umožňuje plně se soustředit na strategické budoucí oblasti cloudu a moderních pracovišť a také na rozšiřování poradenských služeb. Skutečná oboustranně výhodná situace.”

Společnosti NorthC poskytla poradenství společnost Greenhill, která působí jako poradce pro fúze a akvizice, přičemž právními poradci transakce jsou Hogan Lovells a Prager Dreifuss.

Nizozemská firma – založená v roce 2020 po sloučení The Datacenter Group (TDCG) a NLDC – provozuje 10 datových center v Nizozemsku a dvě v Německu. Od německého poskytovatele IT služeb q.beyond v loňském roce získala obchod s kolokací IP Exchange a převzala dvě datová centra v Norimberku a Mnichově se 14 000 m2 a více než 7 MW energetické kapacity.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy