Search
Close this search box.

Nová legislativa EU mění pravidla pro přenosné konzole

Evropská unie zavádí novou legislativu zaměřenou na udržitelnost, která od roku 2027 vyžaduje, aby přenosné herní konzole byly vybaveny vyměnitelnými bateriemi.

Nová legislativa EU

Přenosné herní konzole procházejí významnou proměnou díky novému nařízení Evropské unie (EU), které od roku 2027 vyžaduje vyměnitelné baterie. Tato regulace je součástí širší snahy EU posílit udržitelnost a omezit environmentální dopady bateriových zařízení.

Podle tohoto nařízení budou muset výrobci zajistit, že baterie budou vyměnitelné pomocí běžně dostupných nebo specializovaných nástrojů. Ačkoli zákon nezmiňuje přenosné herní konzole přímo, mluvčí EU potvrdil, že „baterie přenosných herních konzolí jsou zahrnuty“ v tomto nařízení.

Zavedení této legislativy je pokusem EU zmírnit environmentální a sociální dopady v průběhu celého životního cyklu baterie. EU také stanovila cíle pro sběr odpadu z přenosných baterií výrobci: 63 % do konce roku 2027 a 73 % do roku 2030.

Tento zákon, poprvé navržený v prosinci 2022, se zdá ovlivnit především budoucí verze přenosných konzolí, jako je Nintendo Switch, Steam Deck či nový ASUS ROG Ally.

Obrázek: asus.com

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS