Search
Close this search box.

Novou CEO T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom bude Melinda Szabó

T-Mobile Czech Republic oznamuje změnu ve vedení společnosti: od 1. června 2024 převezme roli generální ředitelky a členky představenstva T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom Melinda Szabó. K oběma týmům se připojí ze své současné pozice Senior Vice President B2C Growth Europe ve společnosti Deutsche Telekom a nahradí tak generálního ředitele Vladana Pekoviće. V nové roli se zaměří na další rozvoj investic, digitalizaci, spokojenost zákazníků a udržitelný rozvoj.

Melinda Szabó má v telekomuničním průmyslu více než 25leté zkušenosti. Významnou část své profesionální kariéry strávila ve společnosti Magyar Telekom, několik let ve Vodafonu a dalších společnostech. V červenci 2018 byla jmenována do pozice Chief Commercial Officer Residential Services ve společnosti Magyar Telekom. V lednu 2020 se pak stala obchodní ředitelkou Magyar Telekom, rozsah jejích povinností rozšíříly segmenty SoHo a SMB. V současné době zastává pozici Senior Vice President B2C Growth Europe ve společnosti Deutsche Telekom a je přímo podřízena Dominique Leroy, člence představenstva Deutsche Telekom za segment Evropy.

Dominique Leroy, členka představenstva společnosti Deutsche Telekom Europe, říká: „Melinda prokázala výjimečný smysl pro obchod i nadšení pro orientaci na zákazníka a úspěšně jí přenesla za hranice B2C. Pod jejím vedením Commercial Growth B2C Europe jsme byli svědky bezprecedentního zlepšení zákaznické spokojenosti a vnímání značky na našich trzích, což se přímo promítlo do působivých finančních výsledků. Zároveň svým úsilím podpořila cestu k udržitelnějšímu podnikání B2C, například při zavádění celoevropských iniciativ cirkularity zařízení. Jsem přesvědčena, že využije všech svých silných stránek ve prospěch T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom, a že bude pokračovat v úspěchu na těchto dvou velmi důležitých trzích. Ráda bych také vyjádřila upřímné poděkování Vladanovi Pekovićovi za to, že ke svým povinnostem na pozici CTIO přijal i roli zastupujícího generálního ředitele a zajištění bezproblémového přechodu.“

Melinda Szabó dodává, že vize a cíle T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekomu se nemění, zaměření na zákazníky zůstává: „Přicházím s velkým nadšením, ale zároveň velkou pokorou. Velice si vážím skvělé práce obou týmů, velkého nasazení a silného zaměření na zákazníka obou firem, které se etablovaly jako přední společnosti orientované na zákaznickou spokojenost. Na těchto úspěších budu stavět, abychom mohli pokračovat v inovacích, posílili růst a pokračovali v transformaci pro udržitelnou budoucnost našeho byznysu. Nadále budeme posilovat obě naše značky a budeme pokračovat v úsilí získat si srdce našich zákazníků i zaměstnanců. Těším se na spolupráci s oběma týmy.“

Melinda Szabó získala titul Marketingového ekonoma na Fakultě mezinárodního managementu a obchodu, MBA na Webster University a Szent István University. Kromě toho je členkou představenstva Magyar Telekom a členkou představenstva Hellenic Telecommunications Organization S.A. (OTE). Má ráda kulturu, turistiku, velmi ráda cestuje se svou rodinou.

TZ/Foto: T-Mobile

 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS