Search
Close this search box.

Novým ředitelem Ústřední vojenské nemocnice v Praze se stane Václav Masopust

K 1. červenci 2024 byl jmenován plukovník a neurochirurg Václav Masopust novým ředitelem Ústřední vojenské nemocnice – Vojenské fakultní nemocnice Praha (ÚVN). Vojenský lékař vystřídá současného ředitele profesora Miroslava Zavorala, který se rozhodl skončit na vlastní žádost k 30. červnu 2024.

Do výběrového řízení na pozici ředitele ÚVN, která má vysokou prestiž a tradici jedné z nejlepších nemocnic v České republice, se přihlásilo celkem pět kandidátů. „Pan plukovník Masopust splnil všechny podmínky a vyhrál ve výběrovém řízení, proto došlo k jeho jmenování. Přeji mu především hodně sil do jeho práce a věřím, že pod jeho vedením bude nemocnice dále rozvíjet špičkovou péči,“ řekla ministryně obrany a poděkovala končícímu řediteli za jeho čtrnáctiletou službu. „Děkuji profesoru Zavoralovi a přeji mu úspěch v jeho dalším profesním i osobním životě,“ dodala Jana Černochová.

Neurochirurg Masopust stojí od ledna 2024 v čele Vojenské nemocnice Brno. Po jeho přesunu do vedení Ústřední vojenské nemocnice v Praze počítá Ministerstvo obrany vypsat během letních měsíců řádné výběrové řízení na obsazení pozice ředitele Vojenské nemocnice Brno.

Plukovník MUDr. Václav Masopust, Ph.D., MBA, LL.M., DBA se narodil v roce 1971 a je absolventem 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1995 až 2013 pracoval jako sekundární lékař na Neurochirurgickém oddělení ÚVN. Od roku 2005 provádí endoskopické operace spodiny lební. Hlavní náplní jeho práce jsou endoskopické chirurgické operace lézí sella turcica. Provedl jich více než tisíc.

Je spoluautorem tří knih zabývajících se neurochirurgií a publikoval 30 recenzovaných článků v českých i zahraničních časopisech z oblasti chirurgické léčby bolesti a neuromodulace. Publikoval nebo je spoluautorem 26 recenzovaných článků v oblasti chirurgické léčby lézí lební báze, a především adenomů hypofýzy.

Zúčastnil se třech operačních nasazení v zahraničí – Irák (2005), Afghánistán (2013) a Kurdistán (2017). Je také nositelem Medaile Za službu v ozbrojených silách a Medaile Severoatlantické aliance (Non Article 5 NATO Medal ISAF Operation). Od roku 2021 je předsedou Sboru hlavních odborníků VZDrSl AČR.

TZ

Foto: zdravotnickydennik.sk

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS  

​ 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS