Přeskočit na obsah

Oxford nasadí jednu z největších britských flotil elektrických autobusů

Společnost pro přepravu cestujících Go-Ahead Group se připojila k partnerům v Oxfordu, aby pro britské univerzitní město uvedla na trh jednu z největších flotil elektrických autobusů ve Spojeném království.

Projekt za 82,5 milionů liber dodá do ulic Oxfordu 159 bateriových autobusů – první z nich již byly uvedeny do provozu.

Autobusy s nulovými emisemi

Projekt byl financován prostřednictvím spolupráce mezi radou hrabství Oxfordshire, společností Go-Ahead’s Oxford Bus Company a Stagecoach. Rada získala 32,8 milionů liber z vládního schématu autobusových regionálních oblastí s nulovými emisemi (Zebra) a přímo přispěla částkou 6 milionů liber, zatímco provozovatelé autobusů investovali 43,7 milionů liber.

Partneři se domnívají, že jde o převratný projekt infrastruktury, který je považován za obrovský impuls pro vizi Oxfordu vytvořit udržitelnější, dekarbonizovaný systém veřejné dopravy a zlepšit kvalitu ovzduší.

Oxford Bus Company dodá do provozu 104 elektrických autobusů a Stagecoach 55. V rámci přípravy na spuštění společnost Oxford Bus Company elektrifikovala své depo Cowley House a proměnila ho v jednu z největších nabíjecích stanic pro elektrické autobusy v Británii.

Go-Ahead provozuje více než 700 elektrických a vodíkových autobusů s palivovými články s plány na více než 1 000 do konce roku 2025.

„Elektrické autobusy mají obrovský vliv na kvalitu ovzduší ve městech a dekarbonizací našeho vozového parku ve městech po celé zemi se snažíme pozitivně přispět k boji proti změně klimatu,“ řekl Matt Carney, generální ředitel Go-Ahead Group, divize autobusů.

„Tyto nové autobusy v Oxfordu budou tvořit největší flotilu bezemisních autobusů Go-Ahead mimo Londýn. Projekt je příkladem toho, že autobusoví dopravci úzce spolupracují s místními úřady na poskytování služeb pro komunity.“

Zdroj: smartcitiesworld.net

Foto: Pixabay

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS