Search
Close this search box.

PlayStation hodlá zachovat svoji strategii vydávání na PC

Podle nejnovějších zpráv PlayStation udrží svou strategii postupného vydávání exkluzivních her na PC, přičemž nové tituly se na PC objeví s několikaletým zpožděním.

PS exkluzivity na PC

PlayStation hodlá i nadále dodržovat svůj unikátní přístup k portování exkluzivních titulů na PC. Zatímco první takový port, Horizon Zero Dawn z roku 2020, přišel jako překvapení, tato strategie se od té doby stala normou. Následovaly další úspěšné porty, včetně God of War a Marvel’s Spider-Man, a PlayStation tak rozšířil svůj dosah mezi majitele PC.

Jim Ryan, CEO PlayStationu, v nedávném rozhovoru pro Famitsu zdůraznil, že dvou- až tříletý odstup mezi vydáním na PlayStation a PC je pro fanoušky přijatelný. Zároveň upozornil na důležitost vývoje exkluzivních her pro nejnovější PlayStation 5 a slíbil zvýšení počtu těchto titulů.

I přes některé méně úspěšné porty, jako byl případ The Last of Us, ukázaly hry jako God of War a Marvel’s Spider-Man, že kvalitní porty jsou možné. Před dalším vydáváním exkluziv na PC však Sony musí vyřešit existující chyby, aby udrželo nadšení fanoušků.

Zatímco PlayStation se drží svého postupného modelu vydávání, Xbox sází na okamžité vydání exkluziv na Game Pass Ultimate, včetně PC verze. Ačkoli Xbox nemá tolik exkluzivních her jako PlayStation, jeho úspěch s Game Pass je těžko přehlédnutelný.

Obrázek: unsplash.com

Zdroj: Gamers Generation

Zdroj: ICT NETWORK NEWS