Přeskočit na obsah

Počet inteligentních měřičů v LatAm se do roku 2028 ztrojnásobí

Podle nové výzkumné zprávy se předpokládá, že instalovaná základna inteligentních elektroměrů v Latinské Americe poroste v letech 2022 až 2028 složeným ročním tempem 21,7 procenta. V loňském roce dosáhla penetrace chytrých elektroměrů v regionu 6,2 procenta.

Latinská Amerika je pro účely studie definována jako země Jižní Ameriky – Argentina, Brazílie, Chile, Kolumbie, Peru a Uruguay a dále země Střední Ameriky – Kostarika, Mexiko a Panama.

Instalované jednotky

IoT analytická společnost Berg Insight očekává, že celkový počet instalovaných jednotek dosáhne na konci prognózovaného období 38,4 milionu jednotek, což je nárůst z přibližně 11,7 milionu jednotek v roce 2022.

Zpráva poznamenává, že trh s inteligentním měřením v Latinské Americe se stává „stále zajímavějším“ pro různé hráče v oblasti inteligentních měřičů, protože řada energetických společností v regionu zvyšuje své investice do infrastruktury pokročilého měření (AMI).

Podle analytiků se během příštích šesti let míra rozšíření chytrých měřičů v Brazílii, zdaleka největším trhu v Latinské Americe, zvýší z pouhých 5,7 procenta v roce 2022 na 21,5 procenta v roce 2028. Brazílie a Mexiko představují téměř čtyři pětiny (80 procent) celkových dodávek inteligentních měřičů během prognózovaného období.

„Počet instalací měřidel v Latinské Americe bude v nadcházejících letech dále růst a bude tažen expanzí probíhajících projektů inteligentního měření a nových velkých projektů,“ řekl Mattias Carlsson, IoT analytik společnosti Berg Insight.

Kromě hlavních trhů Brazílie a Mexika zvýší země jako Kolumbie a Peru svůj podíl na ročních objemech zásilek z přibližně 4 procent v roce 2022 na více než 16 procent do roku 2028. Předpokládá se, že například Kolumbie zvýší roční objemy zásilek desetinásobně, zatímco Peru během prognózovaného období zvýší roční objemy zásilek šestnáctinásobně.

Nová studie také uvádí, že roční dodávky inteligentních elektroměrů v Latinské Americe vzrostou z přibližně 1,9 milionu kusů v roce 2022 na více než 6,1 milionu v roce 2028. Díky tomu je Latinská Amerika jedním z nejrychleji rostoucích trhů inteligentního měření na světě.

Příklady použití v Latinské Americe zahrnují dálkové odečítání měřičů, detekci poruch, automatizaci distribuce a měření kvality elektrické energie.

„Vzhledem k tomu, že Latinská Amerika je v nadcházejících letech připravena k výraznému růstu, začal závod mezi nejlepšími dodavateli elektroměrů o získání podílu na trhu v regionu,“ dodal Carlsson.

„Čínští prodejci chytrých měřicích přístrojů dosáhli významného úspěchu v Latinské Americe. Jedním z klíčových faktorů, které k tomu přispívají, je jejich schopnost nabízet konkurenceschopné ceny, což je zásadní aspekt pro energeticky citlivé společnosti působící v regionu.“

Berg Insight je specializovaná firma zabývající se průzkumem trhu M2M/IoT se sídlem ve Švédsku. Specializuje se na všechny hlavní vertikály M2M/IoT, jako je správa vozového parku, automobilová telematika, chytré měření, chytré domácnosti, mobilní zdravotnictví a průmyslové M2M.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy