Search
Close this search box.

První cena pro Českou republiku ze Světového vládního summitu putovala na školu z Jihomoravského kraje

[[{“value”:”

Už 14. února 2024 v Dubaji bylo rozhodnuto o tom, že Střední škola informačních a komunikačních technologií, poštovnictví a finančnictví v Brně získá pro Českou republiku významné mezinárodní ocenění „Excellence in Cybersecurity and Technology Education“ za Junior Centrum Excellence (JCEKB).

Slavnostnímu ceremoniálu byl přítomen šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, viceprezident, premiér Dubaje, a šejk Theyab bin Mohamed bin Zayed Al Nahyan, předseda Mezinárodní humanitární a filantropické rady, kteří ocenili vítěze druhého ročníku Global Government Excellence Award v poslední den summitu World Governments Summit (WGS) 2024.

„Odvádíte skvělou práci se studenty v dané oblasti výuky a jejich zapojení do kyberbezpečnosti. Jde o prestižní ocenění, kterého se Česká republika dočkala ve WGS poprvé,“ vyjádřil se velvyslanec České republiky ve Spojených arabských emirátech, Josef Koutský, a dodává: „Věřím, že ocenění jistě najde správné místo ve Vaší škole a bude inspirací nejen pro práci školy, ale zejména studentů.“

World Government Summit

World Government Summit se v Dubaji pořádá každý rok, jedná se o prestižní událost, na kterou jsou do panelových diskusí zváni aktivní nebo bývalí politici z celého světa, zástupci obchodní a finanční sféry, ale i zástupci nestátního sektoru. Projednávají se otázky současného světa v oblasti geopolitiky, ekonomie, vědy, výzkumu, klimatických změn aj. Summit hostí přes 90 řečníků ze 150 zúčastněných zemí spolu s více než 4000 účastníky. Letošním hlavním hostem byl indický premiér. Nominováno bylo 68 inovací vládních agentur z 32 zemí.

Junior Centrum Excelence kybernetické bezpečnosti

Junior Centrum Excelence kybernetické bezpečnosti je komplexní vzdělávací a technologické centrum pro kybernetickou bezpečnost a ICT, které je svým konceptem unikátní nejen v rámci České republiky, ale také v rámci celé Evropské unie. Je součástí Střední školy informatiky, poštovnictví a finančnictví v Brně.

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno

Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví sídlí v Brně-Komíně. Vzdělává studující technických i netechnických oborů mnoha různorodých oblastí od telekomunikací, informatiky, informační a zabezpečovací techniky přes kybernetickou bezpečnost, až po ekonomiku a podnikání či logistické a finanční služby.

TZ

Foto: wam.ae

Zdroj: eGOVERNMENT.NEWS“}]] 

​ 

Zdroj: B2B NETWORK NEWS