Přeskočit na obsah

Pure Storage a Microsoft rozšiřují strategické partnerství

Společnost Pure Storage oznámila rozšíření strategického partnerství se společností Microsoft. Tato spolupráce umožňuje nativně začlenit technologie ukládání dat Pure Storage do služeb Microsoft Azure. Výsledkem je v rámci Azure mj. nová nabídka úložiště SSD v2 Azure, dostupná v rámci zkušební (preview) verze služby Azure VMware Solution (AVS).

Řešení Pure Cloud Block Store pro Azure VMware Solution je nyní v podobě preview verze k dispozici v 16 regionech Azure po celém světě. Zákazníkům mj. přináší následující výhody:

Optimalizace nákladů na AVS. Díky kompresní a deduplikační technologii Pure Storage mohou organizace dosáhnout vysokého poměru redukce dat u pracovních úloh VMware provozovaných v cloudu Azure. Společnost Pure Storage je současně schopna oddělit náklady na blokové úložiště od nákladů na výpočetní výkon. Zákazníci mohou díky tomu při provozu úloh náročných na úložiště výrazně snížit své náklady.
Výhody inovace platformy Evergreen v Azure. Společnost Pure Storage bude i nadále inovovat a využívat nejlepší technologie dostupné v cloudu Azure. Integrací nejnovějšího úložného řešení Azure, disku Premium SSD v2, ve spolupráci s týmem Azure Storage pomáhá Pure Storage společným zákazníkům dosáhnout až třetinových nákladů na infrastrukturu oproti předchozí platformě Pure, aniž by přitom docházelo k omezení výkonu nebo funkčnosti aplikací. Tyto úspory jsou nyní k dispozici i pro zákazníky společnosti AVS.
Urychlení migrace do cloudu a omezení souvisejících rizik. Organizace mohou migrovat své aplikace do cloudu bez jakýchkoli kompromisů týkajících se jejich funkčnosti, úložiště a výpočetní výkon lze škálovat nezávisle na sobě a podle aktuální potřeby.
Ochrana dat před ransomwarem Pure Storage Safemode. Úložiště Pure Storage poskytuje funkci Safemode, neustále zapnutý mechanismus vytváření snímků a z toho vyplývající ochrany. Tento mechanismus je řízen nastavenými zásadami (politikami) a umožňuje využívat snímky Pure Storage k okamžité obnově chráněných datových sad. Zákazníci tuto ochranu již využívají a spoléhají se na ni ve svých lokálních prostředích VMware s úložištěm FlashArray; nyní mohou tuto funkci využívat také v řešeních Azure VMware Solution a Pure Cloud Block Store.
Implementace flexibilního zotavení po havárii. Podniky mohou využívat funkce ochrany dat v řešení Purity, jako je ActiveCluster s nulovou RPO (Recovery Point Objective, maximální doba výpadku), ActiveDR s téměř nulovou RPO a Purity CloudSnap. Tyto funkce zajišťují ochranu správných dat správným způsobem, na správném místě a ve správný čas.
Správně dimenzované zotavení po havárii. Vysoká dostupnost a cloudová replikace úložiště Pure Storage umožňují v prostředí AVS konfigurovat cíle pro obnovu po havárii s minimálním potřebným výpočetním výkonem a úložištěm, které lze škálovat podle potřeby. Zákazníkům to přináší další úspory nákladů na strategii zotavení po havárii.
Zjednodušení a sjednocení strategie pro úložiště. Díky použití stejné platformy pro správu dat v lokálním prostředí i v cloudu mohou podniky snadněji sledovat, spravovat, nasazovat a zajišťovat konzistentní správu svých dat v multicloudovém prostředí.

 

Analytická společnost Gartner předpovídá, že v roce 2023 vzrostou celosvětové výdaje na služby veřejného cloudu meziročně o 20,7 % a dosáhnou celkové výše 591,8 miliardy dolarů ve srovnání s 490,3 miliardami dolarů v roce 2022. Se zrychlujícím se zaváděním cloudu se podniky snaží migrovat do cloudu všechna nebo alespoň část svých prostředí VMware. Většina z těchto aplikací využívá bloková úložiště. Při migraci ale podniky narážejí na problémy spojené s nekonzistentní správou na vrstvě úložiště, kdy cloud neposkytuje stejné funkce jako při lokálním nasazení. Problémem bývá i nemožnost na sobě nezávislého škálování výpočetních a úložných kapacit, které by odpovídalo růstu dat.

Rozšířené partnerství mezi společnostmi Pure Storage a Microsoft tyto překážky řeší. Integrací úložiště Pure Cloud Block Store s řešením Azure VMware Solution získají podniky přístup k robustní sadě funkcí Pure. Přitom se snižují rizika implementace a zároveň je k dispozici možnost škálovat úložiště a výpočetní výkon nezávisle na sobě a přesně podle změn požadavků na pracovní zátěž.

TZ

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Starfield obdržel novou aktualizaci

Nová aktualizace hry Starfield přináší řadu oprav a vylepšení, která se zaměřují na technické problémy a zlepšení hratelnosti. Starfield a aktualizace 1.7.33 Bethesda vydala novou aktualizaci

Číst dále »
Generated by Feedzy