Search
Close this search box.

Quantum oznamuje páskovou knihovnu Scalar i7 Raptor

Společnost Quantum oznámila novou generaci své nabídky páskových knihoven.

Poskytovatel úložiště oznámil svou novou páskovou knihovnu Scalar i7 Raptor, která je navržena tak, aby zvládala pokročilé AI úlohy pro hyperscalery.

Společnost tvrdí, že její nejnovější design je navržen tak, aby poskytoval nejhustší a nejvíce škálovatelné páskové řešení.

Quantum říká, že to zákazníkům poskytne levné, zelené a bezpečné řešení pro datová jezera, ochranu dat a nasazení privátního a hybridního cloudu v prostředí, kde organizace chtějí uchovávat velké množství dat pro podporu modelů AI.

Bruno Hald, viceprezident sekundárního úložiště ve společnosti Quantum, řekl: „Jako průkopníci v páskové technologii jsme využili své odborné znalosti a informace s hyperškálováním od našich hlavních zákazníků k vývoji nejpokročilejšího páskového řešení vytvořeného pro tyto nově vznikající případy použití.“

Scalar i7 Raptor nabízí funkce proti ransomwaru, jako je blokování pásek, pro vytváření kyberneticky odolných privátních a hybridních cloudů.

Společnost říká, že klíčovou výhodou sady řešení je její prediktivní analytika řízená umělou inteligencí, která dokáže charakterizovat interakce mezi jednotkami a médii, předvídat selhání robotů a shromažďovat kritická systémová data.

Scalar i7 Raptor je postaven pro integraci s řešením úložiště Quantum, ActiveScale. Quantum říká, že vysoká hustota jeho páskové knihovny sníží podlahovou plochu datového centra potřebnou k umístění systému.

Aktuální řada Scalar společnosti Quantum nabízí tři produkty: 25-400 páskový slot i3 s 1-24 jednotkami s poloviční výškou, 50-800 slot i6 s 1-24 jednotkami s plnou výškou a i600 se 100-14 100 sloty a 1-192 jednotkami v plné výšce.

Sloty pro pásky a specifikace pro Scalar i7 nebyly sdíleny. Řada Scalar i7 Raptor nahrazuje řadu i6H, která byla také vytvořena pro hyperscalery a nabízela blokování pásek a prediktivní analytiku.

Scalar i7 Raptor bude k dispozici na začátku příštího roku a očekává se, že jednotky budou testovány a certifikovány zákazníky do konce roku.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Zdroj: DATACENTER NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS