Přeskočit na obsah

Rakuten Mobile podepisuje partnerství s korejským nováčkem Stage X

Japonské společnosti Rakuten Mobile, Rakuten Symphony a jihokorejský mobilní operátor Stage X oznámily dohodu s cílem vytvořit komplexní rámec pro strategickou spolupráci mezi společnostmi a novým jihokorejským operátorem mobilní sítě. Společnost Stage X již dříve uvedla, že jejím cílem je rozmístit 6 000 základnových stanic 5G po celé Koreji.

Stage X v současné době dláždí cestu k poskytování služeb 5G na korejském trhu s využitím spektra v pásmu 28 GHz.

Dohoda, která se zaměřuje na technologickou spolupráci a obchodní synergie mezi těmito třemi společnostmi, zahrnuje sdílení zkušeností a odborných znalostí z oboru od společnosti Rakuten Mobile, jakož i poskytování telekomunikačních řešení od společnosti Rakuten Symphony. Diskuse se budou týkat také různých aspektů nadcházejících projektů Stage X, od obchodních operací až po technické oblasti, jakož i spolupráce s ohledem na rozšíření na střední pásmovou frekvenci a rozvoj národní sítě založené na 6G.

Sangwon Seo, generální ředitel společnosti Stage X, řekl: Rakuten Mobile a Stage X jsou nejnovější mobilní operátoři zastupující své země a společně s Rakuten Symphony chceme pokračovat v široké spolupráci. Společnost Rakuten Mobile vybudovala a nasadila první plně virtualizovanou mobilní síť s nativní cloudovou technologií na světě s moderní infrastrukturou, která zajišťuje stabilní telekomunikační služby jako nejnovější mobilní operátor v Japonsku. Vzhledem k tomu, že společnost Stage X buduje svou infrastrukturu pro poskytování služeb 5G ve spektru 28 GHz, těšíme se na spolupráci se společností Rakuten a na to, že se budeme učit z jejich zkušeností v široké škále oblastí.“

Společnost Stage X, která získala spektrum, které jí umožní stát se čtvrtým korejským mobilním operátorem, plánuje spustit celostátní služby mobilní sítě v první polovině roku 2025, uvedl korejský tisk.

Seo již dříve uvedl, že korejský operátor investuje 612,8 miliardy wonů (462 milionů USD) do nasazení své sítě 28 GHz 5G v Jižní Koreji. Telekomunikační společnost plánuje vybudovat 6 000 základnových stanic, což je povinný instalační standard pro frekvenční síť 28 GHz.

Výkonný ředitel také poznamenal, že Stage X si také klade za cíl virtualizovat celou páteřní síť, aby byla zajištěna nákladová efektivita. Nově příchozí operátor dodal, že bude aktivně využívat technologii umělé inteligence (AI) při řízení kvality sítě a provozu služeb s cílem snížit provozní náklady.

Výkonný ředitel také uvedl, že Stage X bude poskytovat služby přes Wi-Fi s frekvencí 28 GHz. Plánuje vybudovat Wi-Fi na bázi 28 GHz v hustě obydlených oblastech, včetně koncertních sálů, nemocnic, škol a letišť.

Stage X je konsorcium, které je integrováno společností Stage Five, komunikační pobočkou technologického giganta Kakao Corp. a dalších neidentifikovaných společností. Nový operátor bude jediným poskytovatelem služeb v pásmu 28 GHz během počátečního tříletého období, aby si mohl zajistit svou pozici na trhu.

Zdroj: rcrwireless.com

Zdroj: NETGURU NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS