Search
Close this search box.

Rampini získává významnou autobusovou zakázku pro italskou veřejnou dopravu

Společnost Consip, dodavatel italského ministerstva hospodářství a financí, udělila zakázku na dodávku až 280 bezemisních elektrobusů pro italskou veřejnou dopravu.

Společnost Rampini vyhrála výběrové řízení Consip na svůj model Eltron, osmimetrový model vyráběný v jeho závodě v Passignano sul Trasimeno v provincii Perugia v Umbrii.

Plán obnovy a odolnosti

Vozidla zakoupená prostřednictvím Consip jsou financována ze zdrojů, které poskytuje italský národní plán obnovy a odolnosti (PNRR).

Eltron je k dispozici ve dvou nebo třídveřovém provedení, s šířkou 2,2 metru a kapacitou až 48 cestujících. Je poháněn 230kilowattovým elektromotorem, který nabíjí 280 kWh baterii, o které Rampini tvrdí, že zajišťuje dojezd více než 200 kilometrů pro splnění jakýchkoli provozních požadavků.

„Výběrové řízení Consip díky fondům PNRR představuje jedinečnou příležitost pro skutečnou energetickou transformaci v sektoru veřejné dopravy. Jsme hrdí, že můžeme přispět k tomuto přechodu nabídkou autobusů vyrobených výhradně v Itálii,“ řekl Franco Rampini, prezident inženýr.

„Model Eltron, který vyhrál výběrové řízení Consip, je koncentrací technologie sloužící udržitelnosti životního prostředí. Dnes sklízíme plody investic, které jsme v průběhu let provedli do modernizace výroby a stali se hnací silou a příležitostí k reaktivaci italské průmyslové struktury.“

Podle společnosti Consip bude smlouva aktivní do června 2023 a umožňuje veřejné správě nakupovat autobusy se specifickými úpravami nebo bez nich.

Přizpůsobení autobusu může zahrnovat barvy, doplňkové vybavení sedadla řidiče a prostoru pro cestující, palubní a bezpečnostní zařízení pro cestující, asistenční systémy řízení a kompletní servis.

Rampini Spa, založená v roce 1945, navrhuje, vyrábí a prodává řadu autobusů s nulovými emisemi po celé Evropě. Nabídka produktů zahrnuje šestimetrové a osmimetrové elektrobusy a také osmimetrový vodíkový model.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS