Přeskočit na obsah

Řešení pro parkování a nabíjení má za cíl „sjednotit“ nabíjení elektromobilů po celém světě

Parkopedia představila Park and Charge, řešení, o kterém poskytovatel parkovacích služeb tvrdí, že celosvětově sjednocuje „roztříštěné“ veřejné nabíjení pro řidiče elektrických vozidel (EV).

S využitím databáze 70 milionů parkovacích míst v 15 000 městech a 89 zemích tato služba podle Parkopedia řeší „bolestná místa“ řidičů kolem veřejných poplatků, včetně:

lokalizace umístění nabíječek EV pomocí dat POI, včetně nabíječek umístěných uvnitř vnitřních zařízení bez GPS
možnosti aktivace nabíječky bez ohledu na poskytovatele služeb
možnosti platby bez ohledu na poskytovatele a také komplexní systémy výkaznictví a fakturace.

Nabíjecí infrastruktura

Management poradenská společnosti McKinsey také odhaduje, že až 180 miliard USD musí být v tomto desetiletí investováno, aby se uspokojila celosvětová poptávka po nabíjecích stanicích pro elektromobily, nicméně počet dostupných nabíječek je pouze jednou překážkou, protože je špatně vnímána použitelnost veřejné nabíjecí infrastruktury.

Parkování a nabíjení jsou vzájemně propojené zážitky – auto musí být zaparkované, aby se nabilo. Pouze řešení, které úspěšně kombinuje obě služby, může podle Parkopedia vytvořit kompletní uživatelskou zkušenost požadovanou řidiči.

Spojením stávajících aktiv a agregací průmyslových hráčů, jako jsou operátoři nabíjecích bodů (CPO) a poskytovatelé služeb e-mobility (EMSP), se integrované řešení Parkopedia pro automobily snaží přemostit „odpojení“ mezi odvětvím parkování a zpoplatnění a službami – umožnit řidičům bezproblémové parkování a nabíjení.

„Naše současné, cenami ověnčené a na trhu vedoucí parkovací datové a platební služby znamenají, že jsme v tomto odvětví ideálně situováni, abychom zvládli obrovský úkol zjednodušit síť dobíjení elektromobilů pro řidiče,“ řekl Eugene Tsyrklevich, zakladatel a generální ředitel společnosti Parkopedia.

„S pomocí Park and Charge jsme vytvořili službu, která nejenže řeší problémy stávajících řidičů EV, ale poskytuje výrobcům automobilů nezbytné prvky, aby nalákali další řidiče na elektrická vozidla.“

Parkopedia má v úmyslu zavést službu globálně, ale začne v Evropě a Severní Americe.

Pomocí inovativní technologie sběru dat, včetně proprietárního softwaru, počítačového vidění a umělé inteligence (AI), stejně jako navázáním klíčových partnerství pro rozšíření pokrytí a zachování přesnosti dat, Parkopedia tvrdí, že je schopna poskytnout výrobcům automobilů „bezkonkurenční“ datový soubor. Uvádí, že její modelovací výzkum je také schopen přesně předvídat parkovací místo a dostupnost nabíječek pro elektromobily, bez ohledu na stávající infrastrukturu.

Parkopedia spustila v roce 2014 ve spolupráci se společností Volvo platby za parkování v autě a dříve v roce 2021 oznámila platební platformu, která bude zahrnovat širší škálu služeb zaměřených na vozidla, jako je tankování „pay-at-the-pump“, mýtné a nyní platby za nabíjení EV.

Společnost uvedla, že její schopnost platformy jednotného přihlášení odstraňuje stávající překážky vstupu, jako je potřeba odemknout nabíjecí stanici přejetím kartou, poskytuje řidičům zvýšenou úroveň připojených služeb a zjednodušuje správu pro výrobce automobilů.

Zdroj: smartcitiesworld.net

Zdroj: IOT NETWORK NEWS

Zdroj: ICT NETWORK NEWS

Generated by Feedzy