Přeskočit na obsah

Revolut čelí ztrátě 20 milionů dolarů, protože útočníci využívají slabosti platebního systému

Hackeři zneužili neznámou chybu v platebních systémech Revolut, aby na začátku roku 2022 ukradli více než 20 milionů dolarů z prostředků společnosti.

O vývoji informoval list Financial Times s odvoláním na několik nejmenovaných zdrojů, které o incidentu věděly. Narušení nebylo veřejně odhaleno.

Chyba pramenila z nesrovnalostí mezi americkým a evropským systémem Revolut, což způsobilo, že finanční prostředky byly chybně vráceny z vlastních peněz, když byly některé transakce odmítnuty.

Problém byl poprvé odhalen na konci roku 2021. Než však mohl být uzavřen, ve zprávě se uvádí, že organizované zločinecké skupiny využily mezeru tím, že „vyzvaly jednotlivce, aby se pokusili provést drahé nákupy, které by pak byly odmítány“. Vrácené částky by pak byly vybrány z bankomatů.

Přesné technické detaily spojené s chybou jsou v současné době nejasné.

Celkem bylo ukradeno asi 23 milionů dolarů, přičemž některé prostředky byly získány zpět pronásledováním těch, kteří si vybrali hotovost. Masový podvod má údajně za následek čistou ztrátu asi 20 milionů dolarů.

Zveřejnění přichází necelý týden poté, co Interpol oznámil zatčení podezřelého vysoce postaveného člena francouzsky mluvící hackerské skupiny známé jako OPERA1ER, která byla spojována s útoky zaměřenými na finanční instituce a služby mobilního bankovnictví s malwarem, phishingovými kampaněmi a velkými Business Email Compromise (BEC) podvody.

Zdroj: thehackernews.com

Zdroj: IT SECURITY NETWORK NEWS 

Zdroj: ICT NETWORK NEWS