Přeskočit na obsah

Rezolv zahajuje budování nové éry udržitelné energetiky v ČR a celém regionu CEE

Nová společnost Rezolv Energy zahajuje činnost jako nezávislý výrobce udržitelné energie. Firma byla založena s cílem vybudovat novou éru udržitelné energetiky ve střední a jihovýchodní Evropě. Společnost, která sídlí v Praze, staví na patnáctileté tradici v oblasti udržitelné energie v České republice a regionu CEE.

Společnost podpořená 500 miliony eur od společnosti Actis bude poskytovat udržitelnou energii bez dotací za dlouhodobě stabilní cenu komerčním a průmyslovým uživatelům a dalším odběratelům v celém regionu. Mezi odběratele budou patřit supermarkety, pivovary, telekomunikační společnosti a další velké podniky.

Společnost Rezolv plánuje vybudovat portfolio větrných a solárních elektráren o výkonu v řádech gigawattů a stejně tak řešení pro skladování energie. Tím pomůže společnostem a státům v celém regionu uspokojit energetické potřeby v reakci na současné problémy v energetické bezpečnosti a politiky v oblasti klimatu. Společnost bude realizovat projekty obnovitelné energie od pozdní fáze vývoje přes výstavbu až po dlouhodobý provoz.

Ačkoli je společnost nově založená, její vedoucí tým působí v Praze již více než deset let a v minulosti v České republice realizoval a řídil řadu energetických projektů, včetně následujících:

Větrná elektrárna o výkonu 18 MW v Horní Loděnici u Olomouce, která se skládá z devíti větrných turbín o výkonu 2 MW. Projekt byl původně postaven v letech 2008/9 a od roku 2010 je řízen manažerským týmem společnosti Rezolv.
Solární elektrárna RETA, která zahrnuje více než 96 000 solárních panelů ve třech parcích, a to v Mimoni (4,4 MW), Točníku (2,1 MW) a Lomečku (0,9 MW). Tým společnosti Rezolv řídil výstavbu v roce 2010 a od té doby projekty provozuje.

Česká republika zůstává klíčovou strategickou prioritou společnosti Rezolv, která bude zaměstnávat talentované české inženýry, aby jí pomohli růst na místní i mezinárodní úrovni.

TZ

Zdroj: B2B NETWORK NEWS

Generated by Feedzy